۱۳۹۰ تیر ۱۰, جمعه

همایش ختم بخاری ۹۰ در میان سکوت مطلق خبر

سنی نیوز: به گزارش تارنمای ناجی کرد مراسم فارغ التحصیلی طلاب دارالعلوم زاهدان موسوم به ختم بخاری سال ۱۳۹۰ که قرار بود امروز (۹ام تیرماه) در حوزه دارالعلوم زاهدان برگزار شود در میان سکوت مطلق خبری قرار گرفته و هنوز خبری از این همایش در رسانه ها منتشر نشده است.
مراسم ختم بخاری، سالیانه و با حضور هزاران نفر از مردم مومن و متدین اهل سنت سراسر ایران در حوزه دارالعلوم زاهدان به مناسبت فارغ التحصیلی طلاب علوم دینی این حوزه برگزار می شود.
سال های پیش، اخبار، تصاویر، متن سخنرانی ها، ویدئو یا صدای سخنرانان این همایش بزرگ اهل سنت ایران به سرعت در رسانه ها منتشر می شد (حتی سایت سنی آنلاین این مراسم را به صورت زنده در اینترنت پخش می کرد) اما گویا این همایش در سکوت مطلق خبری برگزار شده است و تا این لحظه هیچ گونه اطلاعی از اخبار این همایش در دست ندارد.
لازم به ذکر است که این مراسم در سال های اخیر با محدودیت های بسیاری از جانب مسئولین استان سیستان و بلوچستان و مقامات عالی کشوری مواجه شده است تا آن جا که این مراسم در سال ۸۹ با توجه به فشارها و محدودیت های بی سابقه، در یک روز برگزار شده و از حضور بسیاری از علما و مردم اهل سنت از سایر مناطق اهل سنت ایران و هم چنین علمای خارجی دعوت به شده به مراسم ممانعت به عمل آوردند.
گفتنی است سایت سنی آنلاین که منتشرکننده اصلی اخبار مربوط به حوزه دارالعلوم زاهدان و مراسم ختم بخاری می باشد از شب گذشته از دسترس خارج شده و مدیریت این سایت در آخرین پیامی که بر روی صفحه فیس بوک رسمی سنی آنلاین قرار داده بودند از وجود : «اختلال در سیستم مخابراتی و قطع اینترنت منطقه ای» خبر دادند که به نظر می رسد با توجه به همزمانی این اختلالات و از دسترس خارج شدن سنی آنلاین با برگزاری مراسم ختم بخاری، احتمال فشار مسئولین استان سیستان و بلوچستان برای عدم درج اخبار همایش ختم بخاری از رسانه ها، دور از ذهن نخواهد بود.
این ادعا در حالی قوت می گیرد که پایگاه اطلاع رسانی دانشجویان اهل سنت ایران نیز که یکی از سایت های وابسته به حوزه دارالعلوم زاهدان می باشد به سرنوشتی مشابه با سنی آنلاین مواجه شده است با این تفاوت که «فاکتور پرداخت نشده» عامل اصلی معلق شدن این سایت عنوان شده است.
امید است اخبار این همایش بزرگ اهل سنت به سرعت در رسانه ها منتشر شود. مدیریت تارنمای ناجی کرد به محض دریافت اخباری از این همایش، آن را در تارنما منتشر خواهد نمود.
تکمیلی: بنا به خبرهای ارسال شده به تارنمای ناجی کرد، همایش بزرگ ختم بخاری در صبح و بعداز ظهر امروز (۹ام تیرماه) با صحت و سلامت کامل برگزار شده است. گفتنی است در این مراسم علمایی چون مولانا عبدالحمید(حفظه الله)، مولانا احمد ناروئی، مولانا حسین پور، مولانا چابهاری و مولانا حافظ محمد کریم صالح به ایراد سخنانی پرداخته اند که ان شا الله سعی می کنیم جزئیات بیشتری از این همایش را منتشر کنیم.

هیچ نظری موجود نیست: