۱۳۹۰ اردیبهشت ۱۲, دوشنبه

الجزيره: اطلاعات درباره شهادت بن لادن ناقص و غيرواضح است

شبكه تلويزيوني الجزيره در گزارشي از اسلام‌آباد اعلام كرد كه اطلاعات منتشر شده درباره شهادت اسامه بن لادن ناقص و غير واضح است.
به گزارش شبكه الجزيره، منابع خبري هنوز تصويرواضحی از جنازه بن لادن را نمايش نداده‌اند، همچنين تلويزيون پاكستان تصاويري از محلي كه بنا بر ادعاي باراك اوباما در آنجا بن لادن در درگيري شهید شد، پخش كرده است؛ اما هيچ نشاني از آتش‌سوزي در آنجا مشاهده نشده است.
اوباما مدعي شده كه نيروهاي ويژه آمريكايي در منطقه‌اي در 120 كيلومتري اسلام‌آباد بن لادن را در خانه‌اي شناسايي كرده و سپس در يك درگيري شديد وي را به شهادت رسانده‌اند.
بنا بر ادعاي آمريكا اين درگيري 40 دقيقه به طول انجاميده و دسته‌اي از كماندوهاي آمريكايي در اين عمليات شركت داشته‌اند كه هيچ خسارتي به اين نيروها وارد نشده است.
خبرنگار الجزيره در پاكستان اعلام كرد كه اخبار زيادي درباره شهادت بن لادن منتشر شده؛ ولي اين اطلاعات ناقص و غيرواضح است.
“باراك اوباما ” رئيس جمهور آمريكا با اعلام اين خبر كه بن لادن در نتيجه يك عمليات ارتش آمريكا جان باخته تأكيد كرده كه جنازه وي در اختيار نيروهاي آمريكايي است.
همچنين رسانه‌هاي آمريكايي اعلام كردند اوباما قرار است در ساعت 10:30 به وقت محلي نطقي انجام دهد و درباره اين خبر صحبت كند. وي قرار است درباره وقايعي كه منتهي به حمله و جان باختن بن لادن شد، صحبت كند

هیچ نظری موجود نیست: