۱۳۹۰ اردیبهشت ۱۳, سه‌شنبه

بازداشت مولوي حبيب الله مرجاني يكي از اساتيد دارالعلوم زاهدان

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از آهوران نیوز:صبح يكشنبه1390/2/11 نيروهاي دولتي ايران مولوي حبيب الله مرجاني يكي از اساتيد دارالعلوم زاهدان و يكي از مسؤولين دفتر امور دانشجويي را بازداشت و به مكان نامعلومي منتقل كردند .
علت بازداشت اين عالم هنوز مشخص نيست اما برخي از نزديكان مولوي مرجاني علت دستگيري ايشان را فشار دولت بر حوزه و جلوگيري از برگذاري جلسه ديدار دانشجويان اهل سنت با علما ، مي دانند .
لازم به ذكر است هر سال جلسه اي در مسجد مكي با حضور هزاران دانشجوي اهل سنت از سرتاسر ايران برگذار مي شد اما امسال با فشارهاي دولت و دستگيري چند تن از مسؤولين برگذاري اين جلسه ، برگذاري اين جلسه به تأخير افتاد و قرار بود اين هفته برگذار شود ولي با اين فشارها و بازداشتها معلوم نيست آيا اين جلسه برگذار مي شود يا نه ؟
دولت ايران همواره ادعا مي كند كه شيعه و سني در ايران از حقوق مساوي برخوردارند و اهل سنت در مسايل ديني و سياسي خود آزادند اما زمانيكه با برگذاري يك جلسه آنهم در زاهدان و در جايكه اهل سنت بيشترين جمعيت را دارند مخالفت مي كند ، در واقع نشان مي دهد اهل سنت در ايران از كمترين حقوق ديني و انساني خود محرومند .

هیچ نظری موجود نیست: