۱۳۹۰ فروردین ۳۱, چهارشنبه

شیخ الازهر از ایران خواست در امور داخلی بحرین و کشورهای عربی دخالت نکند


دکتر احمد الطیب شیخ الازهر مصر از ایران خواست در امور داخلی بحرین و دیگر کشورهای عربی دخالت نکند و آن چه را که در کشورهای عربی روی می دهد به عنوان مسائلی داخلی بنگرد که ملتها و فرهیختگانشان آن ها را حل خواهند کرد تا بدین ترتیب از خونریزی جلوگیری شود، روابط حسن همجواری حفظ شود و گفت و گو میان پیروان مذاهب شیعه و سنی که ایران و الازهر در پی آن هستند پابرجا بماند. او همچنین ابراز امیدواری کرد که وحدت مسلمانان در شرق و غرب جهان محقق شود.

او که سه شنبه 19-4-2011 در یک کنفرانس خبری سخن می گفت افزود: "الازهر در بیانیه های پیشین خود همبستگی با ملت های مظلوم و تحت ستم عرب را اعلام کرده بود و از سردمداران خواسته بود که از سمت های خود برای حفظ جان شهروندانی که روز و شب برای اعتلای میهنشان قربانی می دهند کناره گیری کنند و پاسخگوی خواست های شهروندان باشند زیرا آنها سالهای درازی است که رای اعتماد خود را به این رهبران داده بودند و بسیار صبر کردند و انتظار کشیدند."


شیخ الازهر مصر همچنین از وجود اقداماتی برای آزادی دکتر عمر عبد الرحمن که در ایالات متحده آمریکا زندانی است پرده برداشت و تاکید کرد که روزهای آینده شاهد پیشرفتی در این خصوص خواهد بود.


او درباره دودستگی در مصر در خصوص محاکمه محمد حسنی مبارک رئیس جمهور سابق این کشور گفت که شایسته نیست در باره کسی که قوه قضائیه هنوز نظر خود را درباره او نداده است سخن بگوییم و حکم خود را صادر کنیم.

۲ نظر:

ناشناس گفت...

سخن مزدوران ایران هم درامد.جناب شیخ الازهر چرا در مورد کشتار اهل سنت ایران اظهار نظری نمیکنند؟.چون اخونا المفسدین جیره خوار ایران هستند و این طیب هم کسی بود که خدمتش به ایران مشهوده.

اما امیدوارم که الله عالم بزرگوار شیخ دکتر عمر عبدالرحمن را خاری در چشم کفار صلیبی و روافض قرار بده.

ابومصعب سلفی

ناشناس گفت...

بالاترین مقام مذهبی اهل سنت درباره 'دخالت در امور اعراب' به ایران "هشدار" داد

http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2011/04/110420_l23_alazhar_persiangulf_arab.shtml