۱۳۹۰ فروردین ۲۳, سه‌شنبه

سفير عربستان در مصر :ما توانایی مقابله با ایران را داریم امیدوارم که قدرت ما را تست نکنند


به گزارش آژانس خبري تفتان احمد القتان سفیر عربستان سعودی در مصر در مصاحبه با شبکه ی الحیات پاسخ شديد اللحني به اظهارات سلطه جويانه رژيم رافضي ايران داد و گفت :ما توانایی مقابله با ایران را داریم امیدوارم که قدرت ما را تست نکنند.
وی می افزاید:
ما در عربستان سعودی مخصوصا ملک عبدالله از زمانی که وی ولیعهد بود تلاش کرده ایم که دست دوستی را به سوی ایران دراز کنیم به هر شکلی. اما متاسفانه، توطئه های ایران در کشورهای حاشیه خلیج هرگز تمامی ندارد.
وی می افزاید: تا امروز، انها با توهم امپراطوری فارس زندگی می کنند. اظهارات اخیر ایرانیان عجیب و غریب است. انها عربستان سعوودی را متهم به دخالت در امور بحرین کردند. این حقیقت ندارد و من می توانم آن را ثابت کنم.
سفير عربستان در مصر افزود:
این اتهامات زمانی از سوی ایران متوجه ما می شود که ایران هم در حال مداخله در امور لبنان ، عراق، مصر و کشورهای حاشیه خلیج است.
سفیر عربستان سعودی در مصر، می افزاید: وضعیت ما با ایران در منطقه به صورت وحشتناکی است. ما پیام قدتمندانه و مهمی را به انها منتقل کرده ایم: ما اجازه ی نقض امنیت کشورهای حاشیه خلیج فارس را نمی دهیم. امنیت کشورهای حاشیه خلیج فارس، خطر قرمز ما در عربستان سعودی است. مطمئنا شما به یاد دارید که عربستان چگونه به حمله ی کویت پاسخ داد!

احمد القتان در گوید: اهداف ایران در ایجاد یک شبکه جاسوسی در کوبت چه بود؟ کل این قضیه هشدار دهنده است. ایران چندین سال است که جزیره های امارات را اشغال کرده است! و هنوز هم از هر نوع مذاکره ای در این مورد سرباز می زند! و حتی داوری بین المللی را هم قبول نمی کند!
وی با بیان این که "ما در عربستان سعودی خیلی از دست ایران رنج کشیدیم" ادامه می دهد:
بگذارید که به شما یاداوری کنم که ایران در سال 1986 و 1987 دو بار به آسمان عربستان سعودی حمله کرد. ما به انها هشدار دادیم و زمانی که برای بار سوم این قضیه تکرار شد، ما هواپیماهای انها را زدیم.
سفير عربستان سعودي مركز جهان اسلام در ادامه با لحني شديت و هشدار آميز گفت :

من به این چیزی که می گویم اعتقاد دارم: امیدوارم ایرانی ها قدرت ما را امتحان نکنند. انها نباید قدرت ما را تست کنند. انشالله، اگر انها بخواهند کشورهای حاشیبه خلیح را بی ثبات کنند، ما توانایی مقابله با ایران را داریم.
سفیر عربستان در مصر گفت: کشورهای حاشیه خلیج فارس و امنیت انها ، خط قرمز ماست. ما اجازه نقض امنیت را به انها را نمی دهیم امیدوارم که قدرت ما را تست نکنند. من دوست دارم چیزهایی که نگفتم یاداور بشوم.

رژيم بدبخت و بيچار رافضي كه الان از تهديدهاي عربستان سعودي ترسيده است وزير خارجه اش لحنش را در برابر جامعه اسلامي و عربي نرم نمود و باز دست دوستي مكارانه دراز نمود و رژيم ايران خوب مي داند درگير شدن با كشورهاي عربي و اسلامي جامعه اسلامي و اهلسنت ايران را در موضع قدرت قرار خواهد و ايران كه چهار مرزش در دست اهلسنت است تكه پاره خواهد شد.


هیچ نظری موجود نیست: