۱۳۹۰ فروردین ۱۶, سه‌شنبه

از سرگیری آتشبار توپخانه ارتش ایران علیه مناطق مرزی کردستان عراق


دبی-العربیه.نت

نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران صبح امروز سه شنبه 5-4-2011، مناطق مرزی کرد نشین ایران با عراق را زیر آتش توپخانه گرفتند .

سایت خبری کردی روداو گزارش داده است که صبح سه شنبه روستا‌های منطقه‌ "باله‌كایه ‌تى" در نواحی شهرک قصره‌ در کردستان عراق هدف گلوله قرار گرفت. بر پایه این گزارش، در جریان این حمله هیچ گونه ضرر و زیان جانی به ساکنان مناطق مرزی وارد نشده است.


دوشنبه نیز مناطق مرزی کردستان عراق، مورد حمله توپخانه ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته بود. روزنامه فرامنطقه ای "الشرق الاوسط" به نقل از منابع مطلع در این باره گزارش داده است که این حملات تلفات انسانی در پی نداشته اما باعث هراس ساکنان منطقه شد.


در سالهای گذشته، حملات توپخانه ای ارتش ایران به مناطق کردستان ایران که به طور روزانه صورت می گرفت، به کوچ صدها خانواده منجر شد که در روستاهای مرزی ساکن بودند. ایران می گوید در این حملات مقرهای گروه های مسلح کردی "پژاک" و "پ.ک.ک" را هدف قرار می دهند.


حزب حیات کردستان معروف به پژاک در بیانیه ای که روی سایت این حزب منتشرشد مسئولیت حمله به نیروهای مرزبانی و انتظامی ایران را در منطقه مریوان بر عهده گرفته است. در این حمله که هفته پیش روی داد، 9 نفر از نیروهای انتظامی جمهوری اسلامی کشته شدند. فشارهای دولت کردستان عراق باعث توقف حملات توپخانه ای ارتش ایران به این منطقه برای مدت بیش از یک سال شده بود.


همزمان با حملات توپخانه ای روز گذشته ارتش ایران، هواپیماهای جنگی ناشناس با پرواز بر فراز منطقه کردستان عراق، منطقه کوه قندیل را بمباران کردند. گفته می شود کوه قندیل پناهگاه نیروهای شبه نظامی پ.ک.ک و پژاک است.


جبار یاور سخنگوی رسمی فرماندهی نیروهای نظامی اقلیم کردستان به "الشرق الاوسط" گفت که حملات توپخانه ای ارتش ایران بیش از یک ساعت ادامه داشت اما هواپیماها کوه قندیل را هدف قرار دادند که هنوز خبری از خسارت های ناشی و هویت هوپیماها گزارش نشده است.

هیچ نظری موجود نیست: