۱۳۸۹ اسفند ۱۷, سه‌شنبه

رفسنجانی از ریاست مجلس خبرگان حذف شد

خبرگزاری فرانسه امروز در خبری فوری از تهران نوشت، هاشمی رفسنجانی رو سه شنبه از ریاست مجلس خبرگان رهبری کنار گذاشته شد و بدین ترتیب یک پست کلیدی را از دست داد.
گزارش صدا و سیمای رژیم: آیت الله مهدوی‌کنی به عنوان رئیس مجلس خبرگان رهبری از سوی نمایندگان این مجلس انتخاب شد. با پایان رای گیری انتخابات چهارمین دوره هئیت ریسه مجلس خبرگان رهبری، الله مهدوی‌کنی با 63 رای، رئیس مجلس خبرگان رهبری شد. پیش از این اکثریت هم اعضای مجلس خبرگان از ایشان به عنوان فرد موردنظر خود برای ریاست این مجلس خبر داده بودند.
اقدامات سازماندهی شده برای حذف رفسنجانی از ریاست خبرگان
خبرگزاری حکومتی فارس: رئيس مجلس خبرگان رهبري كه در آيين گشايش نهمين اجلاسيه رسمي دوره چهارم اين مجلس سخن مي‌گفت با اشاره به انتخابات هيئت رئيسه جديد مجلس خبرگان رهبري كه امروز برگزار مي‌شود اظهار داشت: در طول ماه‌هاي اخير در خصوص انتخابات هيئت رئيسه خبرگان در رسانه‌ها غوغايي شد كه همه چيز را تحت تأثير قرار داد كه اين موضوع مضر است.
هاشمی رفسنجانی افزود: نبايد اجازه داد نوعي تلقي اختلاف در خبرگان در جامعه سرايت كند و تصور من اين بود كه براي رياست خبرگان اقدامات سازماندهي شده ناصواب صورت گرفته است.
دیگر برای هیچ انتخاباتی نامزد نمی شوم
العربیه: اکبرهاشمی رفسنجانی رئیس مجلس خبرگان و مجمع تشخیص مصلحت نظام روز سه شنبه 8 – 3 – 2011 اعلام کرد دیگر برای هیچ انتخاباتی نامزد نمی شود.
رفسنجانی در نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در دور دوم در رقابت با محمود احمدی نژاد ریاست جمهوری را به وی واگذار کرد.
او به وقوع توقع تقلب انتخاباتی در آن انتخابات به شکل تلویحی اشاره کرده بود اما گفته بود : " شکایت خود را نزد خدا می برم."
رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری گذشته از برخی مواضع مخالفان حمایت کرد اما با هجوم رسانه ای بی سابقه هوادارن دولت و سپاه پاسداران مواجه شد.
اکبرهاشمی رفسنجانی تاکید کرد :" تصمیم گرفتم دیگر در هیچ انتخاباتی شركت نكنم، اما مردم را همیشه تشویق می‌كنم. به خاطر سن بالای من كسی نباید از من توقع داشته باشد."

هیچ نظری موجود نیست: