۱۳۹۰ فروردین ۵, جمعه

بحرین: وقتی معترضان ایرانی به گلوله بسته می شدند دخالت نکردیم


وزیر خارجه بحرین با انتقاد از رژیم جمهوری اسلامی اعتراف کرد که هنگامی که رژیم جمهوری اسلامی معترضان ایرانی را به قتل میرسانده ، سکوت کرده و نسبت به کشتار مردم ایران بی تفاوت بوده است .
العربیه:شیخ خالد بن احمد آل خلیفه وزیر خارجه بحرین روز جمعه 25-3-2011 در واکنش به دخالت های جمهوری اسلامی و حزب الله لبنان در امور داخلی بحرین گفت:"هنگامی که معترضان ایرانی پس از انتخابات ریاست جمهوری در خیابان های تهران به گلوله بسته می شدند ما دخالت نکردیم. "
وزیر خارجه بحرین که میهمان برنامه " استودیو بیروت" شبکه العربیه بود، درباره سخنان اخیر حسن نصرالله گفت : "دولت بحرین مدارکی در دست دارد که نشان می دهد عناصری لبنانی در آموزش های نظامی مخالفان بحرینی و حمایت از آنها دست داشته اند."
خالد بن احمد آل خلیفه سخنان تحریک آمیز حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان را بهترین دلیل این دخالت ها برشمرد.
پس از ابراز حمایت های علنی از سوی مقامات جمهوری اسلامی، عراقی و حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان نسبت به وقایع اخیر بحرین، این کشور پروازهای دو جانبه خود به مقصد ایران ، عراق و لبنان را به تعلیق درآورد و همچنین این کشور سفیر خود در تهران را به منامه فرا خواند.
وزیر امور خارجه بحرین در این برنامه تلویزیونی که از بیروت پخش می شود، اظهار داشت که اقدامات امنیتی دولت بحرین بر ضد لبنانی هایی که در ناآرامی های بحرین دست داشته اند ، از حمایت همه کشورهای شورای همکاری خلیج برخوردار است.
وی لبنانی های قدیمی ساکن کشور بحرین را که به گفته وی در ناآرامی ها اخیر این کشور دست نداشته اند از این تصمیم مستثنا کرد.

هیچ نظری موجود نیست: