۱۳۸۹ اسفند ۱۵, یکشنبه

انقلابیون لیبیایی یک هواپیمای جنگی را ساقط کردند و نیروهای قذافی از شهر زاویه عقب نشینی کردند

به گزارش اخبار جهان اسلام به نقل از المختصر: شاهدان عینی در شهر راس لانوف گفتند: یک هواپیمای جنگی را دیدند که در نزدیکی راس لانوف سقوط کرد . این شهر از روز جمعه توسط انقلابون آزاد شده است .
احمد حرام یکی از انقلابیون گفت : من با چشمان خود دیدم که یک هواپیما سقوط کرد و دو سرنشین کشته شده ی این هواپیما را نیز با چشمان خود مشاهده کردم .
توفیق العشیله یکی از جنگجویان انقلابی گفت: هواپیما جنگی بود . ولی نمیتوانم دقیقا تعداد سرنشینان این هواپیما را مشخص کنم چون تکه تکه شده بود .
هواپیما ها و هلیکوپترهای هوادار قذافی بر بالای آسمان مقر انقلابون دور میزدند و آنها را بمباران می کردند. که در این حملات فقط در منطقه ی زاویه دست کم 30 تن به شهادت رسیدند .
نیروهای قذافی از شهر زاویه عقب نشینی کردند
شاهدان عینی گفتند: انقلابون شهر زاویه توانسند روز جمعه نیروهای طرفدار قذافی را از شهر خارج کنند و آنان را مجبور به عقب نشینی از این شهر بکنند. آنها گفتند : انقلابون در این جنگ تعدادی تانک و ماشین نظامی را از نیروهای سرهنگ قذافی به غنیمت گرفتند .
محمد سالم فعال سیاسی گفت: نیروهای هوادار قذافی می خواستند میدان شهدا در وسط شهر را کنترل کنند که مردم به طرف آنها هجوم آورند و بعد از اینکه چند تانک آنها را منفجر کردند مجبور به عقب نشینی شدند و مردم بیشتری نیز به میدان مذکور آمدند و کنترل میدان دست مردم افتاد .
وی افزود: شمار قربانیان این درگیری در صف هواداران قذافی 5 کشته و 3 اسیر بود ولی شمار کشته شدگان انقلابیون بیشتر بود ولی آمار دقیقی از آنها در دست نیست زیرا زخمی شدگان بلافاصله به بیمارستان منتقل می شدند .
و مصادری در بیمارستان راس لانوف عنوان کردند که در درگیری روز جمعه 26 تن از مردم به دست نیروهای هوادار قذافی به شهادت رسیدند.

هیچ نظری موجود نیست: