۱۳۸۹ اسفند ۲۴, سه‌شنبه

بازداشت دو تن که یک هواپیمای جاسوسی رژیم ایران درعراق را هدایت میکردند


به گزارش المختصر: منابع آگاه گفتند که دستگاههای امنیتی شهر بصره در جنوب عراق دو فرد را که یک هواپیمای جاسوسی ساخت ایران را هدایت می کردند دستگیر کرده اند . این هواپیما در ارتفاع پایین بر فراز آسمان شهر بصره پرواز میکرد و در یک فرود و پرواز در منطقه ی ابو الخصیب کشف و ضبط شد .
منابع سیاسی بر این باورند که این هواپیما نیز مثل هواپیماهای قبلی ایرانی می باشد که بر قضیه ی آنها سرپوش گذاشته شده بود .
منبعی مسئول در مرکز امنیت میهنی در استان بصره گفت: گروههای از سازمان امنیت میهنی یک هواپیمای جاسوسی را که در یک مزرعه در 20 کیلومتری جنوب بصره مخفی شده بود کشف و ضبط کردند و این مسئول افزود این عملیات با معلومات دقیق اطلاعاتی انجام شد.
وی همچنین گفت: در عملیات کشف این هواپیما دو متهم نیز دستگیر شدند و گفت این هواپیما از انواع پیشرفته و دارای دو دوربین تصویربرداری بود .
وی در ادامه افزود: این هواپیما چند روز پیش در آسمان مرکز شهر بصره مشاهده شده بود و بعد از فرود و پروازهای آن ما توانستیم محل دقیق نگهداری این هواپیما را پیدا کنیم.
گفتنی است که حکومت عراق در سالهای پیش چندین هواپیمای جاسوسی را در خاک کشور ضبط کرده است ولی جهت های حکومتی از منتشر کردن اخبار مربوطه خودداری کرده و هیچ تصریحی در مورد جهت پشت پرده ی این هواپیما ها نکردند و به چگونگی ورود و محل ورود این هواپیماها به داخل خاک کشور هیچ اظهار نظری نکردند . ولی ناظران سیاسی در آن زمان تأکید کرده بودند که منشأ این هواپیماهای جاسوسی ایران می باشد.

هیچ نظری موجود نیست: