۱۳۸۹ اسفند ۹, دوشنبه

وزارت اطلاعات رژیم اعلام کرد : تهران سه شنبه در بحران خواهد بود؛ تماشاشگران به تظاهرات کنندگان می پیوندند


ندای سبز آزادی: وزارت اطلاعات وضعیت تهران را در روز سه شنبه ۱۰ اسفند با درجه بندی "بحران" طبقه بندی کرده و به نیروی انتظامی اخطار داده است تمام توان خود را به کار ببندد تا تماشاگرانی که برای دیدن بازی استقلال و السد قطر به استادیوم آزادی تهران می روند به تظاهرات کنندگان جنبش سبز نیپوندند.

در جلسه یکشنبه شب شورای امنیت تهران که با حضور نمایندگان وزارت اطلاعات، وزارت کشور، نیروی انتظامی، سازمان صدا و سیما، سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال تشکیل شد مهمترین معضل روز سه شنبه جاری، همزمانی تظاهرات اعتراضی سبزها با بازی استقلال تهران و السد قطر از سری مسابقات مقدماتی جام باشگاه های آسیا عنوان شده است که سرکوب گسترده تظاهرات را به دلیل حضور تماشاگران و ابعاد بین المللی آن امکان پذیر نمی کند. ضمن آنکه شعارهای تماشاگران در روز بازی نیز قابل کنترل نخواهد بود.

در عین حال برای تظاهرات روز سه شنبه همانند تظاهرات اعتراضی روز ۲۵ بهمن، امنیت تهران به نیروی انتظامی سپرده شده است و سپاه تنها در صورتی وارد صحنه می شود که نیروی انتظامی نتواند امنیت پایتخت را تامین کند.

در این جلسه به سازمان اتوبوسرانی امر شده است که مسیرهای عادی نقل و انتقال تماشاگران را که به صورت معمول تعداد زیادی را در مسیر امام حسین – آزادی جابجا می کنند تغییر دهد. همچنین سازمان صدا و سیما هم مکلف شده است تا بازی را با تاخیر چند ثانیه ای همانند رقابت های خارجی پخش کند تا در صورتی که تماشاگران شعارهایی در حمایت از جنبش سبز سر دادند، این شعارها سانسور شوند.

سال گذشته در جریان دیدار استقلال – استیل آذین که با حضور ۹۰ هزار نفر در استادویم آزادی برگزار شد، شعارهای تماشاگران در حمایت از جنبش سبز و میرحسین موسوی باعث گردید صدا و سیما برای پخش مستقیم بازی با مشکلات زیاد مواجه شود.

طرفداران جنبش سبز قرار است در روز سه شنبه از ساعت ۵ بعد از ظهر در مسیر امام حسین - آزادی حاضر شوند. مهمترین مطالبه سبزها در این روز پایان دادن به حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی است. سبزها در عین حال قصد دارند مسیر انقلاب تا پاستور، منزل میرحسین موسوی را به مناسبت تولدش گلباران کنند.

هیچ نظری موجود نیست: