۱۳۸۹ اسفند ۲, دوشنبه

دو خلبان ليبیايی بجای بمباران مردم به مالت پناهنده شدند

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، خلبانان دو فروند هواپیما‌ی جنگنده لیبی‌ بجای بمباران مردم معترض، به مالت پرواز کرده و پناهنده شدند. به آنها فرمان بمباران مردم داده شده بود ولی آنها نپذیرفته بودند. به گفته یک منبع نظامی اروپايی، حریم هوایی شهر طرابلس، پایتخت لیبی، بسته شده است.
خبرگزاري رويتر نیز به نقل از منابع نظامي مالت اعلام كرد كه خلبانان دو هواپيماي جنگنده نيروي هوايي ليبي روز دوشنبه با فرود در يكي از فرودگاههاي كشور مالت، درخواست پناهندگي سياسي كردند.
اين در حالي است كه گزارش‌ها حاكي از گسترش درگيريهاي خونين بين معترضان و عوامل رژيم قذافي به طرابلس پايتخت اين كشور و بمباران هوايي محلات اين شهر است.
به گزارش رويتر، فرود دو جنگنده ميراژ نيروي هوايي ليبي در فرودگاه بين المللي مالت كمي پس از آن صورت گرفت كه دو هلیکوپتر غيرنظامي نيز با هفت سرنشين فرانسوي از ليبي در اين فرودگاه به زمين نشستند.
منابع نظامي مالت اعلام كردند كه دو سرهنگ خلبان اين جنگنده‌ها از پايگاهي در نزديك شهر طرابلس پرواز كرده اند.
آنها گفتند مخالف دستورات مقامات کشورشان برای گلوله باران مردم لیبی بودند به همین دلیل به مالت فرار کردند.
حريم هوايی شهر طرابلس بسته شد به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک منبع نظامی اتریش شامگاه دوشنبه اعلام کرد حریم هوایی شهر طرابلس، پایتخت لیبی، بسته شده است.
سخنگوی وزارت دفاع اتریش با اشاره به اینکه این کشور در صدد بود در صورت امکان با یک فروند هواپیمای نظامی اتباع اروپایی حاضر در طرابلس را به مالت انتقال دهد، این خبر را اعلام کرد.

هیچ نظری موجود نیست: