۱۳۸۹ بهمن ۴, دوشنبه

کشته شدن یک جوان قشمی توسط رئیس پاسگاه سوزای قشم

ویژۀ سنی نیوز: بنا بر گزارشات محلی از جزیره قشم، جوانی به نام اسماعیل مشهور به تومی از روستای رمچاه حدودا 22 ساله توسط رئیس پاسگاه سوزا در جزیره قشم از ناحیه ای گردن مورد اصابت گلوله قرار گرفته و زخمی می شود، و بعد ازچند روز بر روی تخت بیمارستان وفات مینماید. گفته می شود علت تیراندازی این بوده که ماموران تصور کرده اند او کالای قاچاق در ماشین خود حمل می کند، در حالی که ماشین خالی از کالای قاچاق بوده، و در جاده سوزا قشم مقابل جزایر ناز در حال حرکت بوده که این حادثه تلخ واقع میشود، و گفته میشود قاتل (رئیس پاسگاه) رشتی است و در حال حاضر در زندان شهرک بندر عباس بسر میبرد. احتمال می رود که او را به بهانه غیر عمدی بودن قتل آزاد کنند، چون شنیده شده که ادعا نموده لاستیک ماشین را هدف قرار داده بوده نه گردن راننده را. عجب رئیس پاسگاه تک تیراندازی است که فاصله گردن راننده را تا لاستیک ماشین خطا میکند!
این اولین و آخرین بار نخواهد بود که جوانان جنوب ایران به بهانه قاچاق کالا مورد هدف گلوله قرار گرفته و معلول یا کشته میشوند. برخی از مردم جنوب به خاطر فقر مالی دست به قاچاق کالا زده و برخی اجناس مانند پارچه و آب میوه های خارجی وارد کشور میکنند، و چون عوارض گمرکی به دولت نمی دهند اجازه تیراندازی به امثال این قاتل داده شده است.
گفتنی است این مورد، یکی از معدود مواردی است که گزارش آن از طریق شاهدان و منابع محلی به سنی نیوز و دیگر سایتهای خبری رسیده است. در حالی که چنین وقایعی در مناطق اهل سنت از جنوب ایران گرفته تا خراسان و کردستان، بارها و بارها اتفاق افتاده و می افتد، وحکومت ایران معمولا با تهدید یا تطمیع خانواده قربانیان و سرپوش گذاشتن بر مسئله از تبعات این جنایات می گریزد، و خانواده ها و مردم به دلیل ترس از عواقب احتمالی و یا کمبود امکانات و ظرفیتها، حاضر به نشر و نقل آن نیستند.

۲ نظر:

ناشناس گفت...

اينطور كه بيداست اين جانيان خونخوار از بالا دستشان دستور ميكيرند كه جوانان سنّى را هدف قرار دهند و ازبين ببرند.
جون اين دسته حوادث فقط در شهرهاى سنّى نشين اتفاق مى افتد،
اين جانيان در سحركاه 19 رمضان سال جارى سه تن از جوانان سنّى بلوج در شهر بندرجاسك بنامهاى: سيدمحمودقتالى22ساله، ميرحاتم نوشيروانى18ساله و فرهاد رئيسى18ساله را هم بدون دليل در جاده به كلوله بستند و به شهادت رساندند. و بس از آن بانى اين جنايت هولناك بدون سؤال و برسشى حتى به كالر خويش ادامه ميدهد.
بس از آن در روستاى بنداران از توابع شهرستان سيريك هم سكهاى تادندان مسلح خامنه اى ملعون جوان بلوج و سنّى 24ساله اى را كه با خودروى خالى درحال رانندكى بود به ركبار كلوله بسته و به شهادت رساندند و دهها و صدها حادثه هولناك ديكر كه اين صفويان در شهرهاى سنّى نشين زاهدان،مشهد، تايباد،سرخس،بيرجند،زابل،ايرانشهر،خاش،جابهار،كنارك،بندرجاسك،سيريك،ميناب،بندرعباس،لار،سنندج،سقز،بانه،مريوان،كرمانشاه،مهاباد،نيكشهر،كركان،سارى،اروميه و صدها شهر و روستاى ديكر به جنايت خويش ادامه ميدهند وكسى به آنها نمى كويد بالا جشمت ابرو


خدا هميشه با حق است و باطل را انشاءالله نابود ميكند.سرباز خدا (جندالله) از مكران

ناشناس گفت...

خدا قوت و زنده باد جندالله
مجاهد كردستانى از استكهلم سوئد