۱۳۸۹ دی ۱۵, چهارشنبه

احمدی نژاد: یقینا امام زمان اجرای هدفمندی یارانه ها را هدایت می کنند +فیلم

محمود احمدی نژاد، روز چهارشنبه ۱۵ دی ماه، در نشستی در استان سمنان، که خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی (ایرنا) آن را نشستی صمیمی با منتخبان و نمایندگان اقشار مختلف فرهنگی، صنعتی و دانشگاهی عنوان کرده است، با تاکید بر این که یقینا امام زمان اجرای موفق طرح هدفمند کردن یارانه ها را به عنوان صاحب اصلی عدالت مدیریت و هدایت می کنند، گفت، «من پیش از اجرای طرح هدفمند شدن یارانه ها خدمت مقام معظم رهبری رسیدم و ایشان فرمودند پول یارانه ها پول امام زمان است و برکت دارد.»
محمود احمدی نژاد پیش از تصویب لایحه هدفمندی یارانه ها گفته بود، «هدفمند کردن یارانه‌ها مهم ترین لایحه اقتصادی ۳۰ سال و شاید ۵۰ سال اخیر در کشور بوده و این لایحه در جهت اصلاح بنیادین ساختارهای اقتصادی است.»
احمدی نژاد، در آخرین برنامه خود در سفر استانی اش به سمنان با دیگر تاکید کرد، «اجرای خوب هدفمند کردن یارانه ها فقر را ریشه کن می کند.»
عنوان صفحه اول روزنامه تهران روز چهارشنبه ۱۵ دی ماه، با تیتر «سه وعده احمدی نژاد برای سال ۹۰» به این وعده ها که شامل «ریشه کنی بیکاری، اصلاح ساختار مالیاتی وتحول نظام بانکی» می شود، پرداخته است.
احمدی نژاد در حالی از نقش تعیین کننده امام زمان در هدفمند کردن یارانه ها خبر می دهد که براساس تازه ترین گزارش بانک مرکزی، که روز دوشنبه ۱۳ دی ماه منتشر شد، نرخ تورم مجددا دو رقمی شده است.
بر اساس این گزارش نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به آذر ماه ۱۳۸۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل، با يک و نیم درصد افزایش، به ده و يک دهم درصد رسیده است.
در همین حال، یحیی آل اسحاق، رئیس اتاق بازرگانی تهران و وزیر اسبق بازرگانی، در چهل و سومین نشست نمانیدگان اتاق بازرگانی تهران، هر چند مجددا از اجرای هدفمند سازی یارانه ها ابراز رضایت کرد اما هشدار داد که با افزایش قیمت حامل های انرژی و یا هزینه های موجود واحدهای تولیدی نمی توانند کار کنند. و راهی جز تعطیلی واحد ندارند.
رئیس اتاق بازرگانی تهران اضافه کرد، «در این شرایط اگر نظام بانکی و نظام تامین مالی واحدها نتوانند آن طور که حق واحدهاست کار کنند به نظر می رسد که با این مباحث تئوریک نمی شود قضیه را حل کرد.»
اسدالله عسگر اولادی رئیس کمیسیون صادرات اتاق ایران نیز، در همین نشست اظهار داشت، «اثرات اجرای هدفمندی یارانه ها از اسفند به بعد نمایان می شود و اگر دولت برنامه های برای دراز مدت نداشته باشد هدفمندی یارانه ها به مشکل بر می خورد.»

۱ نظر:

fadayemam گفت...

فتنه احمدی‌نژاد. سلام، الان تازه متوجه شدم چرا در سالروز وفات امام خمینی ، حضرت امام خامنه‌ای فرمودند که خود امام خمینی بارها فرمودند اشتباه کردند و منظور ایشان از این حرف چه بود . با رفتار اخیر رئیس جمهور بالاخره روشن شده است که احمدی‌نژاد با دادن نتایج آرا دروغی انتخابات به امام خامنه‌ای، باعث شدند که حضرت امام خامنه‌ای در ملا عام اعلام کنند که حمایت از احمدی‌نژاد بعد از انتخابات، اشتباه بوده است. فتنه اصلی‌ زیر سر احمدی نژاد و خائنین امثال خودش بوده و هست.ای کاش دسته احمدی‌نژاد هم سر به خیابان بگذارند شخصاً ترتیب ایشان را هم از پشت بام خواهم داد. سرباز ولایت من هستم نه آن مشائی دزد.