۱۳۸۹ دی ۱۲, یکشنبه

یکی از مشایخ دراویش گنابادی دستگیر شد

ماموران امنیتی ایران نیمه شب یکشنبه با هجوم به منزلی در فولادشهر اصفهان مرتضی محجوبی یکی از مشایخ طریقت نعمت اللهی گناباد و چهار درویش دیگر را دستگیر کردند.
احمد مومن که خود یکی از دراویش نعمت اللهی است و از مقابل زندان مرکزی اصفهان با بی بی سی فارسی گفتگو می کرد گفت آقای محجوبی یکشنبه شب پس از برگزاری مراسمی مذهبی در فولادشهر برای استراحت به منزلی می رود، اما مدتی بعد با یورش ماموران امنیتی مواجه می شود.
آقای مومن گفت که ساعت ۱۱ و ۵۰ دقیقه شب تلفنی از این حمله مطلع می شود و هنگامیکه با عده ای دیگر به مقابل منزل می رسند می بینند که آقای محجوبی و چند نفر دیگر با "دو پژوی شخصی و دو (بنز) الگانس نیروی انتظامی" به محل نامعلومی برده می شوند.
سایت مجذوبان نور، پایگاه خبری رسمی دراویش گنابادی نیز این خبر را منتشر کرده و نوشته چهار درویش دیگر نیز همراه با مرتضی محجوبی دستگیر شده اند که اسامی آنها عبارت است از: حمید باقری، فرشید محجوبی، مهدی پور صدام و وحید عباس زاده.
این سایت افزوده مامورین لباس شخصی و انتظامی هنگام این هجوم از گاز فلفل استفاده کرده و ساکنان خانه را مجروح کردند.
آقای مومن به بی بی سی گفت که در ابتدا گفته شد آقای محجوبی و سایرین به پاسگاه نیروهای انتظامی فولادشهر برده شدند، اما هنگامیکه دراویش به پاسگاه رفتند به آنها گفته شد که این افراد به زندان دستگرد اصفهان منتقل شده اند.

هیچ نظری موجود نیست: