۱۳۸۹ دی ۱۵, چهارشنبه

احمدی‌نژاد: آقا گفت بگو پول امام زمان است

محمدرضا یزدان پناه
محمود احمدی نژاد که شامگاه 27 آذر در برنامه زنده تلویزیونی، یارانه های نقدی پرداخت شده به مردم درطرح هدفمندی یارانه ها را "پول امام زمان" عنوان کرده بود، دیروز در سمنان گفت رهبر جمهوری اسلامی به او گفته بود این حرف را به مردم بگوید.
احمدی نژاد که در جمع تعدادی از اهالی سمنان، شهر زادگاه خود سخن می گفت، با تشکر از مردم به علت "همکاری در اجرای موفقیت آمیز طرح هدفمندسازی یارانه ها" افزود: "وقتی خدمت مقام معظم رهبری رسیدم ایشان فرمودند به مردم بگویید این پول، پول امام زمان است."
او اجرای طرح هدفمندی یارانه ها را باعث "افزایش معنویت در کشور" دانست و گفت: "در این 20 روزی که از اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها می‌گذرد صمیمیت‌ها، احترام‌ها و دلسوزی‌ها بیشتر شده است و این آثار عدالت است."
احمدی نژاد همچنین مدیریت این طرح را تحت نظر "امام زمان" عنوان کرد و افزود: "برای بنده یقینی است که طرح اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها را مولای ما حضرت ولی عصر حضرت مدیریت و هدایت کرده و می‌کنند."
رئیس جمهوری اسلامی در ساعات پایانی 27 آذرماه به تلویزیون دولتی آمد و صبح روز بعد را آغاز اجرای طرحی عنوان کرد که آن را "بزرگترین طرح اقتصادی تاریخ ایران" می نامید.
احمدی نژاد در آن شب گفته بود: "پولی که به حساب مردم ریخته شده است یک حساب ویژه است. این مملکت متعلق به امام زمان است و این پول هم بیت‌المال است و پول امام زمان است."
او سپس در سخنانی که برخی منتقدان آن را "توهین به مردم" عنوان کردند، از آنها خواست مراقب باشند که پول امام زمان را کنار "پول های دیگر" نگذارند.
با وجود این احمدی نژاد دیروز در سمنان گفت که آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی از او خواسته بود این حرف را به مردم بگوید.

هیچ نظری موجود نیست: