۱۳۸۹ دی ۱۷, جمعه

هشدار به مردم بلوچستان

دکتر غلامرضا حسین بر
‫علت اینکه امروز ملت بلوچ و سر زمین بلوچستان باقی مانده اند، فدا کاریهای بی دریغ اجداد ما ست. انها حاضر بودند در هر دوره تاریخی، هر هزینه ای را که لازم باشد بپردازند تا هویت و موجودیت ما را حفظ کنند. در هیچ دوره نبوده است که خطرات جدی ملت ما را تهدید نکند، اما در تمام این ادوار، بلوچ ها جنگیده اند و هزا ران کشته داده اند و جلو بیگانگان را گرفته اند.
‫امروز موجدیت ما مرهون از جان گزشتگی های انها ست. ‫اگر انها حاضر به فداکاری نبودند، امروز ملتی بنام بلوچ و سر زمینی بنام بلوچستان وجود نیمداشت. ما نیز به نوبه خود، در مقابل تاریخ طولانی خود وظایفی داریم که مهمترین انها حفظ هویت، موجودیت، تمامیت ارضی، فرهنگ، زبان، دین، سنت ها و شرف ماست. ما در هر جای دنیا که باشیم و هر شغلی را که به عهده بگیریم و هر کاری را که انجام بدهیم، یک اولیت باید داشته باشیم و آن بلوچیت ماست.
‫بلوچیت خود را باید به هر قیمت حفظ کنیم. منافع عالی بلوچستان را باید در هر حالت در نظر داشته باشیم و از هر کاری که منافع عموم بلوچ را به خطر می اندازد، باید کلا پرهیز نمای‌یم.
‫ما باید در نظر داشته باشیم که ما یک ملت و یک مجموعه هستیم که موجودیت تک تک ما بستگی به وجود یکدیگر دارد. هر کس از ما ضعیف بشود، کل ملت ما را ضعیف میکند. هر کس از ما ، قوی بشود به قوی شدن کل ملت ما کمک میکند. بنا بر این، قوی شدن ملت ما، بستگی کامل به قوی شدن تک تک ما دارد. لذا ، هر بلوچ باید تمام راه های قوی شدن را با دقت بررسی کند و راه و روش قوی شدن خود را، مطابق استعداد های خود، پیدا کند. به دیگران نیز کمک کند که راه خود را پیدا کنند. راه های قوی شدن زیاد است اما من چند چیز را پیشنهاد میکنم:
‫۱. کسب تحصیل در بالاتری سطح با بالاترین نمره ها
‫۲. کسب مال در بالاترین سطح
‫۳. کسب علم در بالاترین سطح
‫۴. کسب مهارت و تخصص در بالاترین سطح
‫۵. پیشرفت شغلی تا بالا‌ترین درجات
‫ما اگر قوی نباشیم از بین میرویم. ملامت کردن این و آن مشکل ما را حل نمیکند. قوی قوی شدن تنها راه حل ماست: قوی شدن تک تک ما. با یک گل بهار نمیشود. باید هزاران گل بشکفد تا بهار بشود. باید هر نفر ما بتواند با بهترین ها در جهان رقابت کند و سرفراز بیرون بیاید. ما باید شدیدا و قویا به یکدیگر کمک کنیم، در هر کجا که هستیم و بهر صورت که میتوانیم. در غیر اینصورت در صد سال دیگر نه از بلوچ اثری خواهد ماند، نه بلوچستان در مالکیت بلوچ ها خواهد بود. اگر بلوچی هم باقی بماند، در شهر خود غلام دیگران خواهد شد.
‫لطفا این پیام را به تمام بلوچ ها برسانید.

غلامرضا حسین بر
‫ ‫ششم ژانویه ۲۰۱۱ میلادی

۴ نظر:

ناشناس گفت...

شـابـاش واجھین برات غلامرضا حسین بر ، ما بلوچ پھر بندین پہ وتی بلوچیا و پہ وتی بلوچستانا،آزات و آباد بلوچستــــان۔

عثمان بلوج گفت...

سلام به ما هم سر بزنيد : http://mbaloch2.blogspot.com

کاووس گفت...

مبارکین گپی منئ واجه ما وتئ بلوچیا بزانین واحساسی بکنین پ ء مال و دولتی مدین و تنها چیزی ما را پ ء بلوچستان آزادیا رسینئ بلوچی نام و توپاکین امیت وارون که تمامین بلوچ گون یکترا تپاک ببنت آباد و آزاد بباتن مئ دن و دگار مات بندو کوهسار

ناشناس گفت...

درود بی پايان به آقای حسين برباد. اين مطالب آموزنده، بايد درس عبرتی باشد برای آن بلوچهائی که هنوزهم به دست بوسی وچاکری اجانب مشغول هستند وبه ملت خويش خيانت می کنند.