۱۳۸۹ آبان ۲۴, دوشنبه

ازمسئولین بازداشت شده برنامه توسعه مسجد مکی هنوز خبری نیست!

سنی نیوز: نظام ولایت فقیه بشدت از تجمعات اهل سنت، و ابراز وجود آنها در کشور در هراس است. مساجد شهرهای بزرگ کشور چون مشهد، شیراز، اصفهان ویران شد. نه تنها اجازه ساخت مسجد تهران و میزانیه آن صادر شد بلکه خانه‌های مردم مؤمنی که برای نماز جماعت تخصیص داده شده بود اخیرا پلمب گشت.
وجود مراکز تجمع اهل سنت در شهرهای بزرگ حجم حقیقی آنها را نمایان می‌کند، و باعث می‌شود این اقلیت ملی، و صاحبان ریشه اصیل دیانت ایران زمین بیش از پیش به هم نزدیک شوند، و همچنین باعث نوعی آگاهی در بین همسایه‌های شیعه می‌گردد، و این پرسش در اذهان عمومی پیدا می‌شود که چرا ما شیعه شده‌ایم؟! کشوری که تا قرن دهم هجری سرآمد اسلام و توحید بود، و همه علما و اندیشمندان ایران زمین اهل سنت بودند، چگونه به تشیع وادار شد؟!.. نظام گمان می‌کند با ممانعت از تجمعات اهل سنت، و از ابراز وجود قوی آنها این پرسشهای بیدارگر را در نطفه خفه کند!
جامعه مکی و فعالیتهای زنده آن سالهاست خواب از چشمان صفویت ربوده است. آنها با ترفندهای بسیار ارزان خود به شیوه‌های مختلف تلاش کرده‌اند اهل سنت را تضعیف، و تجمعات آنها را متلاشی کنند. جلسه ختم بخاری زاهدان مهمترین جلسه ای بود که نظام امسال با ممنوعیت کامل برگذاری آن، و ممانعت از سفر اندیشمندان و طلاب علم و هواداران به زاهدان، باعث پررونق‌تر شدن آن شد. برنامه‌ای که قرار بود به مدت یک روز برگذار شود، سه روز باشکوه دوام پیدا کرد. خوشبختانه همه سیاستهای استبدادگرایانه نظام باعث بیداری بیشتر مردم می‌شود.

هیچ نظری موجود نیست: