۱۳۸۹ مهر ۱۷, شنبه

حرمت ازواج مطهرات، حرمت حضرت رسول صلی الله علیه وسلم است

امام جمعه اهل سنت زاهدان در خطبه‏های نماز جمعه این هفته با تاکید بر اینکه «حرمت ازواج مطهرات، حرمت حضرت رسول صلی الله علیه وسلم است.» خاطرنشان کرد: تمام دست‏اندکاران شبکه‏های ماهواره‏ای و گردانندگان وبسایت‏های اینترنتی و آنانی که صاحب مجلس و منبری هستند، بدانند که بی‏حرمتی به ازواج مطهرات، بی‏حرمتی و گستاخی به آنحضرت صلی الله علیه وسلم به حساب می‏آید و گناه بزرگی بوده و سبب اذیت و آزار ایشان می‏شود.
مولانا عبدالحمید همچنین فتوای اخیر رهبر انقلاب را که طی آن اهانت به ازواج مطهرات و نیز تمام نمادها و مقدسات اهل سنت، حرام دانسته شده است، قابل تقدیر دانست و گفت: صدور این فتوا واقعا به جا و به موقع بود. ایشان اشاره‏ای نیز به آغاز پخش سریال "مختارنامه" از شبکه یک سیما کرد و با انگشت گذاشتن بر اشکالات این سریال، به مدیریت صدا و سیمای کشور تذکر داد هر چه سریعتر مواردی را که در تضاد با فتوای رهبر انقلاب هستند، اصلاح کند.
شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان که سخنان خود را با تلاوت آیه «النبی أولی بالمومنین من أنفسهم و أزواجه أمهاتهم» (احزاب:6) آغاز کرده بود، اظهار داشت: همانگونه که همه ما می‏دانیم و این آیه نیز بیان می‏دارد، حضرت رسول صلی الله علیه وسلم برای ما از خود ما اولی‏ترو سزاوارتر است؛ چرا که آنقدر شفقت و رحم و کرم و دلسوزی و خیرخواهی ایشان برای ما زیاد بوده که خیرخواهی و دلسوزی خودمان در برابر آن ناچیز است؛ آنحضرت صلی الله علیه وسلم پدر روحانی تمام امت اسلامی به حساب می‏آیند.
ایشان با بیان اینکه قرآن عظیم‏الشأن دراین آیه به جای واژه «پدر» واژه «أولی» را انتخاب کرده است، اظهار داشت: این به این معناست که رحمت و شفقت و مهربانی رسول اکرم صلی الله علیه وسلم نسبت به ما، از خود ما و پدران و مادران و تمام عزیزان ما، بیشتر و اولی‏تر است. بر این اساس حرمت و احترام و اتباع ایشان، بسیار بر ما لازم و ضروری است.

هیچ نظری موجود نیست: