۱۳۸۹ آبان ۵, چهارشنبه

رژیم آخوندی در افغانستان نوکر حلقه به گوش می خرد!

بنا به گزارش سنی نیوز و سایر خبرگزاریها، دولت ايران تلاش کرده با پرداخت میلیون‌ها دلار رشوه به اجیران خود در افغانستان بر سیاست‌های این دولت تأثیر بگذارد. یک مورد از این پول‌ها در تهران به رئیس دفتر حامد کرزای تحویل داده شده است.
به نوشته‌ی روزنامه‌ی "نیویورک تایمز"، در سفری که حامد کرزای، رئیس جمهوری افغانستان در ماه اوت سال جاری به ایران داشته است، مقامات ايران به هنگام بازگشت وی، بسته‌ای پول نقد به رئیس دفتر کرزای داده‌اند.!!
این روزنامه در شماره روز یکشنبه (۲۴ اکتبر / ۲ آبان) می‌افزاید که فداحسین مالکی، سفیر ایران در کابل که به هنگام سفر کرزای به تهران وی را همراهی می‌کرده است، کوتاه پیش از بازگشت میهمانان افغانی، بسته‌ای از اسکناس‌های یورو را به عمر داودزای، رئیس دفتر حامد کرزای تحویل داده است.
به گزارش این روزنامه‌، این فقط بخشی از میلیون‌ها دلار پولی است که از سوی ايران به مقامات عالی‌‌رتبه‌ی افغانستان پرداخت می‌شود. تحلیلگر سیاسی سنی نیوز در مسائل افغانستان بر این نقطه تأکید دارد که این پولها به هدف اجیر کردن افراد حکومت کابل، در راستای تأمین سیاستهای ایران در این کشور و گسترش نفوذ خود در آن، پرداخت می شود.
یک مقام غربی به روزنامه نیویرک تایمز گفته است: «مأموریت عمر داودزای پیشبرد منافع ایران در افغانستان است.»
بنا به گزارش خبرنگار ما در کابل اخیرا در اوساط سیاسی افغانستان پخش شده است که ايران در مجموع میلیون‌ها یورو پول نقد به افغانستان سرازیر کرده تا ضمیر نمایندگان سست بنیاد مجلس، و سران سرشناس سیاسی و قومی کشور را خریداری نماید!
بنا به گزارش رادیو آلمان مقام‌های افغانی و آمریکایی می‌گویند که عمر داودزای که سفیر پیشین افغانستان در تهران بوده است، هر روز صبح با حامد کرزای ملاقات می‌کند و می‌کوشد در چارچوب منافع ایران بر سیاست‌های رئیس جمهور تأثیر بگذارد.

هیچ نظری موجود نیست: