۱۳۸۹ مهر ۱۵, پنجشنبه

جبهه علمای الازهر خواستار تخریب مزار "ابو لولو" در کاشان شد

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از العربیه : جبهه علمای الازهر از لغو دیدار شیخ احمد محمد الطیب شیخ الازهر با حمید بقایی معاون محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران استقبال کرد. همچنین محمد البری رئیس این جبهه خواستار آن شد تا زمانی که ایران مقربه "ابو لولو" قاتل عمر بن خطاب خلیفه دوم مسلمانان را ویران نکند، مسئولان الازهر با مقام های این کشور دیدار نکنند.
این در حالی است که الازهر اعلام کرده بود لغو دیدار شیخ الازهر با مقام ایرانی به دلیل پر بودن جدول برنامه های او و همچنین تاخیر هیات در ارائه درخواست دیدار عنوان کرده بود.
البری تاکید کرد که طرف ایرانی هیچ چیزی که باعث نزدیکی میان مذاهب اسلامی شود را ارائه نداده است. او همچنین با ایجاد پل های گفت و گو با ایرانی ها پیش از این که علمایشان اهانت به اهل تسنن و صحابه پیامبر را متوقف نکنند، مخالفت کرد.
رفاعه الطهطاویی سخنگوی شیخ الازهر دلیل لغو دیدار را پایبندی او به سخنرانی هفتگی اتحادیه الازهر و همچنین تاخیر هیات ایرانی در ارائه درخواست دیدار به رغم حضور چهار روزه اش در قاهره عنوان کرده بود. هیات ایرانی به ریاست حمید بقایی معاون رئیس جمهوری اسلامی در امور گردشگری به منظور گفت و گو بر سر پروتوکل های مربوط به از سرگیری پرواز مستقیم میان تهران و قاهره به مصر سفر کرده بود.
هیات ایرانی در سفر خود به مصر که به دور از دید رسانه ها صورت گرفت همچنین از شماری از مساجد آل البیت از جمله مسجد سیده زینب، مسجد نفیسه و مسجد امام حسین، بازدید کرد.
مزار "ابو لولو" که در ایران به "بابا شجاع الدین ابو لو لو فیروز" شهرت دارد در کاشان است و زیارتگاهی برای شماری اندک از ایرانی ها است. لازم به ذکر است که ابو لولو پس از اجرای حد در مکه دفن شد و مزار کاشان تنها یک نماد است.
پیام اخوان المسلمین اردن به خامنه ای
از سویی جبهه عمل اسلامی در اردن شاخه سیاسی اخوان المسلمین در پیامی از آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران خواست تا این مزار از میان برداشته شود تا نمادی به عنوان احترام به قاتلین صحابه پیامبر اسلام باقی نماند.

۱ نظر:

ناشناس گفت...

خود شیخ!!!الازهر جزو کسانی هست که با یهود دوستی میکنه و اخوان المفسدین حالا شده ناجی اسلام؟.اونا اول برادران مسلمان رو شهید نکنند و دوستیشون رو با یهود و نصاری قطع کنند و فتوا بدن که گذرگاه غزه باز بشه بعد بیان سراغ یک قبر.مردم فلسطین داری میمیرن و اونا در مورد گذرگاه هیچی نمیگن اون موقع میگن قبر رو خراب کن.
سبحان الله
ابومصعب سلفی