۱۳۸۹ مهر ۲۲, پنجشنبه

بازتاب تربیت 32 ساله نظام ولایت فقیه!

•سید حسینعلی نایینی ـ شهر تاریخی نایین
این گنبد و رواق که از عرش برتر است....خود بارگاه زاده موسی بن جعفر است!!!
بحث میدانی از جمله مفاهیم بسیار رسائی برای رسیدن به مفکورههای خفته یا سانسور شده در جامعه می باشد‫. در دانشگاههای خارج بر خلاف دانشگاههای داخل کشور روی این نقطه بسیار حساب می‫شود.
از جمله مسائلی که دل هر آزاده‫ای را در کشور به درد می‫آورد نسل جوان است با هزار و یک مشکل: اعتیاد، بیکاری، بی‫فرهنگی، پوکی مفاهیم و اندیشه‫های سازنده، بی‫هدفی، و خلاصه ویران و دگرگونی شخصیتی...
از جمله بحثهای میدانی دوستان، نگاهی به دیوارهای ـ با عرض معذرت ـ دستشوئیهای عمومی در پارکها و بیمارستانها و ادارات دولتی و امام زاده‫ها و حسینیه‫ها و خلاصه سایر اماکن عمومی... در شرق و غرب کشور، چپ و راست آن؛ از تهران بزرگ و پایتخت سیاست گرفته تا دور دست ترین و محرومترین شهر بلوچستان، از مشهد مقدس نما و لانه آیات "قم" گرفته تا آستارا، خلاصه چهارسوی کشور در همه دستشوئیهای مناطق عمومی چیزی که دل انسان را خون می‫کند آثار تزریق مواد مخدر است؛ هر جا سوزنی و آمپولی افتاده، یا ته سیگار و کاغذ لول هروئین و غیره...
آیا این یکی از برآوردها و ویژگیهای نظام ولایت فقیه و تربیت 32 ساله صفوی منشأ نظام است؟!
به دیوارها بنگر: از زیر تا سقف دشنام است و بد و بیراه گفتن به سران مملکت و نظام، از خامنه‫ای و مترسکش؛ احمدی نژاد گرفته تا نماینده ولی فقیه و استاندار و رئیس سپاه و بسیچ، و شهردار و کوچکترین مهره اجرائی نظام در مناطق مختلف!..
اگر بخواهی این جزء از فرهنگ عامه ملت ستمدیده ایران را با دوران ستم شاهی مقایسه کنی، می‫بینی که در آن زمان دیوارهای دستشوئیهای عمومی یا تمیز بود یا با برخی از غزلها و متلکهای جنسی خط خطی، و امروز در کنار ده درصد فساد جنسی 90 درصد فساد روحی و روانی و دگرگونی اخلاقی را مشاهده می‫کنی. اگر در آن نظام حداقل کف دستشوئیهای عمومی تمییز بود در این نظام آثار مواد مخدر از همه انواع و اشکالش جای پایی برای آدم نگذاشته.

۱ نظر:

Salahadin Kurdistani az Soed گفت...

ba salam. baradarane mojahede Jondullah az shoma khahesh mikonam be be ezbo shaytane Lobnan nagin ezbollah, balke ezbo shaytan.
hamin ezbo shaytane Lobanan dar terore rahbarane ezbe demokrate kurdistane iran dast dashtand.
Salahadin Kurdistani az Soed.