۱۳۸۹ شهریور ۱۸, پنجشنبه

فوری: اهل سنت تهران از برگزاری نماز عید در منازل هم منع شدند

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از سنی آنلاین : مردم اهل سنت تهران که از داشتن حتی یک مسجد برای برگزاری نماز در این شهر بزرگ محروم هستند، نمازهای خود را در برخی منازل اقامه می‏نمودند، که متاسفانه ساعاتی قبل مطلع شدیم که از برگزاری نماز عید در این منازل هم منع شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنی آنلاین به نقل از منابع موثق در تهران، پلیس امنیتی این شهر با مراجعه به منازلی که اهل سنت در آن منازل نماز عید را برگزار می‏کنند، با فشار و تهدید از آنها تعهد ‏می‏گیرد که حق برگزاری نماز عید را نداشته و باید نماز را پشت سر مقام رهبری ادا نمایند.
به احتمال قوی وزارت کشور در پشت این قضیه قرار دارد.
این در حالی است که نماز جمعه و عیدین با سابقه سی ساله اهل سنت، که در مدرسه پاکستانی‏ها برگزار می‏شد، چند سال قبل از طرف مسئولین تعطیل شد و بعد از آن اهل سنت در مناطق مختلف نماز جمعه و عیدین را در منازل برگزار می‏کردند که متاسفانه این قبیل فشارها بر اهل سنت به حدی رسیده است که حتی ادای فریضه نماز جمعه و عیدین در منازل را هم تحمل نمی‏کنند.
قابل ذکر است که قبلا در شهرهای بزرگی مانند اصفهان، کاشان، قم، کرمان، یزد و اطراف تهران نیز از برگزاری نماز اهل سنت جلوگیری به عمل آمده است.

۱ نظر:

ناشناس گفت...

دفتر رهبری: اهل تسنن حق برگزاری نماز عید فطر را ندارند


http://www.peykeiran.com/Content.aspx?ID=21569