۱۳۸۹ مهر ۳, شنبه

ریچارد کوهن " درباره احمدی نژاد می نویسد: " احمدی نژاد نوع خاصی از دیوانه هاست

یا احمدی نژاد بیمار روانی است که این چنین دیوانه وار جهان را مبهوت گفتار و رفتار جنون زده خود می کند؟ یا اینکه دروغگویی ها و سخنان مضحکش برآمده از استراتژی از پیش تعیین شده ای است که افراد بالا سرش به قامت او دوخته اند؟ " ریچارد کوهن " درباره احمدی نژاد می نویسد: " احمدی نژاد نوع خاصی از دیوانه هاست. انکار هولوکاست توسط او یا دلیلی برنوعی یاوه سرایی های دیوانه وار است یا نوعی از جنون نیکسون است که برای آنکه دشمنان و رقبا را در حالت عدم تعادل نگاه دارد طراحی شده است. "
خاکریز انقلاب؟
کوهن در حالی احمدی نژاد را دیوانه خطاب می کند که طرفداران او در ایران، سکنات و وجناتش را نشانی از شجاعت و جسارت مردی می دانند که از نظر آنها تمام معادلات غربی ها را به هم ریخته است. مثلاً رئیس ستاد انتخاباتی احمدی نژاد در استان بوشهر درباره رفتارهای غیر طبیعی او می گوید: " ایشان خاکریز انقلاب را جلو بردند به گونه ای که دشمن دیگر پشت مرزهای سیاسی ما نیست، کسی به انقلاب حمله نمی کند، بلکه همگی دارند به رئیس جمهور حمله می کنند. "
رهبر جمهوری اسلامی نیز بارها رفتارهای حیرت انگیز احمدی نژاد را نشانه درایت و شجاعت او دانسته است و در این باره تا آنجا پیش رفت که در نمازجمعه معروف 29 خردادش رسماً اعلام کرد که : " دیدگاههای رئیس جمهور [ احمدی نژاد ] به بنده نزدیک تر است. خامنه ای بارها در سخنانش از احمدی نژاد به عنوان فردی شجاع یاد کرده است که پروایی از مستکبرین ندارد.
این همه در شرایطی اتفاق می افتد که رئیس دولت ایران بارها رفتار و گفتاری متناقض با رفتار و گفتار خود داشته است. مثلاً در حالی که فیلم اظهاراتش درباره هاله نور در برابر آیت الله آملی بارها در شبکه های اینترنت پخش شده بود و حتی دفتر اقای جوادی املی نیز اصالت آنرا تایید کرده بود اما، براحتی آن را در برابر چشمان متحیر مردم ایران در یک گفتگوی تلویزیونی تکذیب کرد. یا در حالی که در سفر سال گذشته خود به نیویورک تلاش فراوانی به کار برد تا از محل برج های تجارت جهانی بازدید کند، در سفر امسال خود، حادثه یازدهم سپتامبر را کار خود آمریکایی ها دانست. در حادثه ای مشابه وقتی اعلام شد که 14 سرباز انگلیسی در آبهای ایران دستگیر شده اند، در حمایت از این ماجرا بارها سخنرانیهای پر شوری ایراد کرده بود، به ناگهان همه آنها را در مراسمی باسمه ای و مضحک آزاد کرد. در آخرین ماجرا از این دست می توان به اظهارات عجیب و غریبش درباره حکم سنگسار" سکینه محمدی " و زندانی نشدن هیچ یک از مخالفانش اشاره کرد. او در حالی در آمریکا می گوید که هیچ کس از مخالفانش در جریان حوادث پس از انتخابات زندانی نشده اند که سال گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: " بهتر است زندانیانی را که پیاده نظام سران فتنه هستند آزاد کنیم و اصل کاریها را دستگیر کنیم! "
فاطمه حقیقت جو درباره احمدی نژاد می گوید: "من به عنوان یک روانشناس معتقدم که آقای احمدی نژاد از مشخصات یک بیمار روانی برخورداراست. اصلا آدم سالمی نیست. کارهای او را ما طی چهارسال گذشته دیده ایم. ایشان فرافکنی هم می کند. یعنی آنچه درضمیرش می گذرد را بیان می کند. "
مردی شبیه هیتلر
برای بسیاری از مردم جهان، سکنات و وجنات رئیس دولت جمهوری اسلامی یادآور رفتار و گفتار " آدلف هیتلر " است که عالمی را به آتش و خون گرفتار کرد. چنانکه صبح روز اول مهرماه همزمان با سخنرانی احمدی نژاد در سازمان ملل، صدها تن از مخالفانش در برابر دوربینهای خبری حاضر شدند و فریاد برآوردند که " این فرد، هیتلر زمانه ما است و باید جلوی او را گرفت. " این در حالی است که برخی روزنامه های آمریکا از او با عباراتی نظیر هیتلر کوچک، شیطان، دیوانه و هیولا یاد می کنند. در این میان برخی از تحلیلگران سیاسی با تشبیه احمدی نژاد به هیتلر معتقدند: " سیاستگذاری ها و شخصیت بحث برانگیز احمدی نژاد ناخودآگاه هر عقل منصفی را به یاد هیتلر دیکتاتور آلمان نازی می اندازد. چه از نظر آنهااحمدی نژاد همچون هیتلر شعار تغییر مدیریت جهان را سر می دهد و خود را ناجی عالم می پندارد. او چون هیتلر معتقد است که پیروزی بزرگ نزدیک است و تا فروپاشی دشمنان و مخصوصا آمریکای جهانخوار و غرب چیزی باقی نمانده است. جالب اینجاست که احمدی نژاد به شدت هلوکاست را نفی می کند و آنرا صرفا زایده تخیلات نویسندگان صهیونیسم می داند. مخالفان احمدی نژاد معتقدند که او همچون هیتلر با تقلب و کشتن آدمها بر مسند قدرت تکیه زده است و مخالفان خود را خس و خاشاک می داند. علاوه بر این عوام فریبی های رئیس دولت ایران نسخه دست چندمی از همان رفتارها و حرکات هیتلر است. از نظر روانی نیز بسیاری معتقدند که احمدی نژاد همچون رئیس دولت فاشیست در زمان نازی ها ثبات شخصیتی ندارد و اصولا رفتارش غیر قابل پیش بینی است. دروغ گویی، حرف زدن بی پشتوانه، تمامیت خواهی، عطش قدرت طلبی، سوء استفاده از احساسات پاک مردم، استفاده تاکتیکی از رادیو و تلویزیون و وسائل ارتباط جمعی و رسانه ها و دچار بودن به توهم توطئه از دیگر ویژگیهای مشترکی است که مخالفان احمدی نژاد در تشابه میان او و هیتلر از آنها یاد می کنند.
دستور رهبری
در این میان البته هستند کارشناسان و تحلیلگرانی که رفتارهای احمدی نژاد را حرکاتی از پیش طراحی شده توسط اتاق فکری او می دانند و مخالف موصوف شدن وی به صفت دیوانگی هستند. از نظر آنها احمدی نژاد همواره برای فرار رو به جلو و تحریف افکار عمومی از خطایا و بحرانهای پیش آمده قبلی اینگونه راحت در برابر خبرنگاران دروغ می گوید و حرکات عجیبی را از خود بروز می دهد. گرچه در این میان هستند کسانیکه معتقدند رفتارهای غیر قابل پیش بینی احمدی نژاد جملگی اطاعت محض او از رهبر جمهوری اسلامی است و هیچ اختلاف و افتراق میان این دو در این باره وجود ندارد. با این همه آنچه مسلم است سکنات و وجنات احمدی نژاد در پنج سال گذشته هیچ نفع و منفعتی برای مردم ایران نداشته که هیچ. تماماً ضرر و زیانی بوده است که به مردم ایران تحمیل شده و خامنه ای با آنکه به این موضوع به خوبی واقف است برای سرکوب و منکوب مخالفان و منتقدانش در نظام جمهوری اسلامی و پیشبرد اهداف سیاسی اش و اغراض شخصی اش بیشترین بهره را از رفتار و گفتار دیوانه وار احمدی نژاد و یارانش می برد. البته بسیاری از تحلیلگران سیاسی نیز بر این باورند که دیوی که خامنه ای در آستین پرورانده پس از سرکوب مخالفانش به سراغ خود او خواهد رفت.
ندای سبز آزادی

هیچ نظری موجود نیست: