۱۳۸۹ شهریور ۱۶, سه‌شنبه

ناموس پیامبر، ناموس تو هم هست...مسلمان!

دکتر سعید صفا
بسم الله الرحمن الرحیم.
ٱلنَّبِىُّ أَوْلَىٰ بِٱلْمُؤْمِنِينَ مِنْ أَنفُسِهِمْ، وَأَزْوَٰجُهُۥٓ أُمَّهَٰتُهُمْ،(6 احزاب)
پیامبر نسبت به مومنان از خود آنان برتر و بالاتر است، و همسران او مادران مومنان هستند.
سنی نیوز: در تاریخ ادیان و اقوام و مذاهب، همیشه رهبران و بنیانگذاران هر مکتب و عقیده ای برای پیروانشان تقدس و احترامی ویژه داشته اند. از ادیان الهی و ابراهیمی مانند مسیحیت و اسلام گرفته تا کمونیسم و بهائیت و بودائیسم و دیگر فرقه ها و مکاتب، همه برای رهبران و بزرگان خود احترامی ویژه قائل بوده اند. چه آنانی که در این احترام و تقدس غلو نموده و آنان را به درجاتی مانند الوهیت یا فرشتگی رسانده اند، و چه دیگرانی که حد وسط در پیش گرفته اند، یا رهبران تئوریک مکتب خود را انسان دانسته و انسانی سنجیده اند، همه در یک مسئله مشترک هستند: بزرگ داشتن رهبر و بنیانگذار مکتب. دین اسلام و فرقه های مختلف آن نیز از این قاعده مستثنی نیستند. پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و سلم و خانواده طاهر ایشان در طول تاریخ از زبان مورخین و محققین بسیاری ستایش شده اند. حتی اگر به نوشته های محققین کمونیست و ضد اسلام بنگریم، بسیاری از آنها پس از حمله به آن حضرت و زیر سوال بردن فتوحات اسلام و اینگونه مسائل، به سیاست و حکمت ایشان اذعان نموده و تنها پیامبری آن بزرگوار را رد کرده اند(و نه شخصیت بارز اجتماعی و اخلاقیشان را). مکاتب اسلامی نیز همه بر پاکی و سلامت زندگی اجتماعی، اخلاقی و خانوادگی آن بزرگوار صلی الله علیه و سلم متفق هستند. عقل هم اقتضا می کند که رهبری مقتدر و پاک نهاد و ربانی مانند محمد مصطفی صلی الله علیه و سلم دارای خانواده ای منسجم، پاک و فرهیخته و همسو با عقاید خود باشد.
اما....
مانند بسیاری از دیگر مباحث عقیدتی، شیعه 12 امامی در این زمینه نیز استثناست! گمان نمی کنم در تاریخ مباحث ادیان و عقاید بتوان فرقه ای یافت که این چنین از همه سو رهبر و بنیانگذار مکتب خود را مورد هجوم و حمله قرار دهد، و نزدیکترین یاران و پیروان او را به زشت ترین صفات بیاراید، و در هتاکی و بی شرمی و وقاحت، به جایی رسد که حتی ناموس او را نیز بی نصیب نگذاشته و همسران او را نیز با زشت ترین صفات وصف نماید. اما اگر شیعه بی همتاست، در همه چیز بی همتاست، در وقاحت و بی شرمی و پلیدی زبان، شیعه رقیب نمی شناسد و هر هماوردی را به مبارزه می طلبد! اگر فرعون می گفت أنا ربکم الأعلی، علی خامنه ای امام جمعه پایتختش را مامور می کند که سخن او را با سخن خدا یکی بداند، و اگر مستشرقین و دشمنان اسلام تلاش کرده اند برای متهم نمودن پیامبر اسلام او را هوسباز جلوه دهند، شیعه حمله را از سوی دیگر با وقاحت و خباثتی بی همتا آغاز کرده و همسران او را بدکاره و فاحشه و پلید می خواند! همان همسرانی که به نص قرآن مادران مومنان هستند! و چه بد مصیبت و فلاکتی است که انسان در بی شرمی و جهالت چنان از حد گذرد که مادر خود را به بی ناموسی و فاحشگی متهم نماید. چه شقاوتی است وقتی یک (به ظاهر) مسلمان زبان به طعن و دشنام و تهمت در ناموس پیامبرش می گشاید و از هیچ هتاکی و توهینی خطاب به همسران آن حضرت کوتاهی نمی کند، و در پایان برای تبرئه آن حضرت قصه می تراشد و تئوری طراحی می کند، که اگر همسرانش زناکار و کافر و فاسق هستند، پیامبر در قبر آنان نمی خوابد و به گناهشان بازخواست نمی شود! و بدبختِ مفلوکی که چنین تئوری می سازد، با خود نمی اندیشد که اگر پیامبرش توان تربیت خانواده خود را ندارد، چه انتظاری است که امتی را متحول سازد و هدایت کند؟
سخن کوتاه، این مطالب و فتاوا را از سایت های تحقیقاتی شیعه 12 امامی ملاحظه کنید، و بر حال امت اسلام بگریید، که غیرت به تاراج رفته است و ادب و وجدان در آتش جهل و شقاوت سوخته است!

هیچ نظری موجود نیست: