۱۳۸۹ شهریور ۱۴, یکشنبه

بانک های امارات در تحریم علیه رژیم شرکت می کنند

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از رادیو فرانسه : در پی اعمال تحریم های بین المللی علیه جمهوری اسلامی، اکثر بانکهای امارات متحده عربی حواله پول به ایران و معامله با مشتریان ایرانی را متوقف کردند.
یکی از مسئولین یک بانک بین المللی در امارات که نخواست نام خود را فاش کند، به خبرگزاری فرانسه گفت که از ماه ژوئیه تا کنون انتقال پول به ایران بدون در نظرگرفتن نوع ارز متوقف شده است.
یکی از کارمندان بانکی یک مؤسسه اماراتی نیز با تأیید این موضوع گفت که حتی ارسال "درهم" نیز به ایران بسیار سخت و تقریباً غیر ممکن است. وی افزود که حساب مشتریان ایرانی اخیراً مسدود شده است. این کارمند بانکی افزود که از این پس مبادلات مالی مشتریان ایرانی تحت کنترل جدی قرار خواهد داشت و بعضی از اقدامات مالی مثل واریز پول از طرف مشتری های ایرانی به کشورهای آسیائی بابت خرید کالا متوقف می شود.
بنا به گزارش خبرگزاری فرانسه، منابع بانکی ایران این خبر را تأیید کرده اند.
خبرگزاری فرانسه یادآوری می کند که حدود 400000 ایرانی که در امارات متحده عربی زندگی می کنند، شریک مهم تجارتی ایران هستند. آنها ماه گذشته اطمینان دادند که علیرغم از دست دادن موقعیت های تجاری، تحریم های بین المللی علیه ایران را مراعات می کنند.
حجم مبادلات ایران، تنها با دبی بیش از ده میلیارد دلار تخمین زده می شود. با این حال به گفته مرتضی معصوم زاده معاون شورای ایرانی معاملات دبی، بعلت مشکلات بانکی این میزان به چیزی حدود پنجاه درصد تقلیل یافته است.
مرتضی معصوم زاده به افزایش محدودیت ها در ماههای اخیر اشاره نموده، تأکید می کند که بازرگانان ایرانی دیگر نمی توانند با شرکای خارجی خود بابت کالاهائی که به مقصد ایران فرستاده می شود اعتبارنامه یا LC بازکنند.
آمریکا که پیگیرانه خواستار اعمال تحریم ها علیه ایران است، یکی از مقامات خزانه داری خود را در ماه اوت به امارات متحده عربی فرستاد تا از اجرای درست تحریم ها اطمینان پیدا کند.
قابل ذکر است که بدنبال تحریم های مصوب شورای امنیت سازمان ملل متحد، تاکنون 41 حساب بانکی در ابوظبی مسدود شده است. این درحالیست که دبی، 40 شرکت مشکوک به عدم رعایت تحریم ها را بسته است.

هیچ نظری موجود نیست: