۱۳۸۹ مهر ۷, چهارشنبه

دروغ بزرگی دیگر از رژیم آخوندی : قایق پرنده ای که امروز "رونمائی" شد چهل سال پیش در روسیه تولید شده است.

اگر اخبار را تعقیب کرده باشید حتما دیده اید که امروز در یک نمایش خبری گسترده از یکی دیگر از «پیروزی های مضاعف» تکنولوژیکی جمهوری اسلامی تحت عنوان «قایق پرنده باور۲» پرده برداری شد، و خبرگزاری های فرمایشی هم در توصیفش با آب و تاب فراوان نوشتند «برگ زرين ديگري در كارنامه درخشان وزارت دفاع رقم خورد» و وزارت دفاع دو اسکادران قایق های پرنده باور2 را به سپاه داد.
سایت «مهر» در این مورد نوشته، «وزیر دفاع قایق پرنده باور 2 را نماد دیگری از خودباوری و همت مضاعف و کار مضاعف فرزندان غیور ملت ایران در وزارت دفاع توصیف کرد ... و از دانشمندان، محققان و متخصصان صنایع هوایی، دریایی و دانشگاه صنعتی مالک اشتر وزارت دفاع بخاطر طراحی، ساخت و تولید قایق پرنده باور2 ... تشکر و قدردانی کرد.»
خبرگزاری های زنجیره ای رژیم دوباره و چندین باره بر این ادعای مسئولان جمهوری اسلامی تاکید کرده اند که تمام مراحل «طراحی، ساخت و تولید» این قایق پرنده کاملا در داخل کشور و توسط متخصصان وزارت دفاع انجام گردیده است.
اما، از قرار معلوم جمهوری اسلامی باز هم طبق معمول سنواتی دارد عمیقا دروغ میگوید.
به گزارش خبرنگار کالچراللاجیک، متاسفانه متخصصان روسی سالها پیش، یعنی حدود سی چهل سال پیش، «افتخار درخشان طراحی و ساخت و تولید این قایق پرنده» را از آن خودشان کرده اند...
حکایت از این قرار است که از اواسط دهه 30 میلادی یک پروژه علمی-نظامی روسی تحت نام «Ekranoplan - اکرانوپلان - экраноплaн» آغاز به کار کرده بود، که نهایتا به ساختن قایقهای پرنده غول پیکری منجر شد که حتی تا همین اواخر پروژه ای سری مانده بودند و تنها پس از اینکه تصویر ماهواره ای از این قایقها کشف شد خبر وجود آنها منتشر گشت (برای دیدن عکس و اطلاعات بیشتر در مورد اکرانوپلان ها که به «غول دریای خزر» مشهور شده اند میتوانید این وبسایت را و یا این کلیپ یوتیوب را ببینید.)
در طی پروژهٔ اکرانوپلان در سالهای بعد از جنگ جهانی دوم تا دههٔ هفتاد میلادی مدلهای کوچک و بزرگی از قایقهای پرنده طراحی شده بودند، اما نهایتا دولت روسیه به این نتیجه رسید که تمرکز پروژه را منحصر به طراحی و تولید قایقهای پرنده غول پیکری از آن دسته که در عکس و فیلمهای لینک شده میبینید بکند، که در نتیجه تولید مدلهای کوچکتر کلا متوقف شد.

هیچ نظری موجود نیست: