۱۳۸۹ مهر ۴, یکشنبه

خبر کشته شدن ۳۰ نفر از عوامل بمب‌گذرای مهاباد و ذکر چند نکته

غریب نیست که بشنویم، چندین نفر در فلان روستان و فلان شهر و فلان شهرستان کردستان بازداشت شده اند.
غریب نیست که بشنویم اهالی کردستان یک باره ناپدید می‌شوند و در زندان‌ها پیدا می‌شوند.
عادت کرده‌ایم بشنویم اهالی کردستان به راحتی حکم اعدام و زندان می‌گیرند. غریب نیست اطلاق واژه‌ی «کانون نقض حقوق بشر» به کردستان.
عادت کرده‌ایم و نمی‌دانیم که این عادت مسأله‌ی خوف‌ناکی است و با استفاده از همین عادت است که بد می‌کنند. شاید به خاطر همین عادت است که توقع زیادی دارند برخی اوقات؛ خبرگزاری فارس که به طور معمول از همه‌ی رسانه‌ها زودتر «خبرهای خاصی» را گزارش می‌کند و باید باور کنیم که به خاطر «حرفه‌ای بودن» خبرنگاران‌اش است و نه چیز دیگر! از کشته شدن ۳۰ تن «از اشرار و عوامل اصلی جنایت بمب‌گذاری در مهاباد» خبر داده است. این خبر چند نکته دارد به نظرم:
فرمانده قرارگاه سید‌الشهدا و مسئول اجرای عملیات گفته که در بامداد روز گذشته این اتفاق افتاده است، اما خبر آن توسط خبرگزاری فارس در ساعت ۹:۱۰ شب گزارش شده است. یعنی چیزی در حدود ۱۲ تاخیر در پخش این خبر. شاید خسته بودند بعد از این عملیات! دیر خبر را مخابره کرده‌اند.
دیگر این‌که به هیچ عنوان اشاره نمی‌شود این اتفاق در کدام نقطه از کشور و کدام منطقه افتاده است و تنها اشاره می‌شود که ۳۰ تن به «هلاکت» رسیده اند.
سوال این‌جا است که نیروهای امنیتی کشور که در عرض دو روز می‌توانند چنین شبکه‌ی تروریستی را پیدا کرده و ۳۰ تن از «عوامل اصلی» بمب گذاری مهاباد را «هلاک» کنند و در عرض همین دو سه روز پیدا می‌کنند که «برنامه‌ریز» اصلی اقدام تروریستی مهاباد «موساد و سیا» بوده‌اند، چه‌گونه است که قبل از وقوع این حوادث خبردار نمی‌شوند و نمی‌توانند جلوی آن را بگیرند؟ واقعیت این نیست که چند بی‌گناه و بی‌خبر را این‌چنین می‌کشند و می‌گویند عوامل اصلی را کشتیم؟
چرا می‌گویم چند نفر بی‌گناه و بی‌خبر»؟ فرمانده قرارگاه سیدالشهدا و خبرگزاری فارس خود طوری «کُد» می‌دهند که هر کسی همین احساس را می‌کند! وسط مصاحبه‌ای که در مورد عوامل تروریستی و کشتار آن‌ها و موساد و سیا هست، چه‌گونه است که جناب فرمانده به یک‌باره یادش می‌افتد از «عشایر» کرد بگوید و از «نقش» آنان در دوران «دفاع مقدس» یاد کند؟ چه ربطی دارد؟ هر کسی فکر نمی‌کند یک چیزی هست که واجب کرده در این خبر به طور اتفاقی یادی از عشایر هم بشود؟
یک سوال هم هست چرا همه‌ی این عملیات‌های مرگ‌بار به دست سپاه انجام می‌پذیرد؟

http://www.madyariran.net/?p=5121

هیچ نظری موجود نیست: