۱۳۸۹ شهریور ۱۱, پنجشنبه

اعلان مناظره بین استاد حیدری و آیت الله قزوین

سنى نيوز: شب گذشته براي اولين بار در تاريخ معاصر اهل سنت ايران يكي از علماي اهل سنت، بارزترين روحاني شيعه در زمينه شبهه پراکنی و تفرقه انگیزی آيت الله دكتر محمد حسيني قزويني را به چالش طلبید.
به گزارش خبرنگار سنی نیوز استاد محقق مولانا عبدالله حیدری در برنامه هفتگی خود حقیقتهای پنهان تاریخ در شبکه جهانی نور برای مناظره رو در رو با آيت الله دكتر محمد حسيني قزويني اعلان آمادگی کرد.
آيت الله دكتر محمد حسيني قزويني تفرقه افكن معروف شبكه بدنام و تكفيري سلام از سالهاست كه علماي اهل سنت را مكرر به مناظره دعوت ميكند و پنجشنبه شب گذشته (4 شهريور ماه 89) استاد عبدالله حیدری را به طور مشخص با اسم به مناظره طلبید.
گفتنی است که قزوینی دو سال پیش نیز جناب مولانا عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه و مدیر محترم دارالعلوم زاهدان را به مناظره دعوت کرده بود.
اما طبیعی است علمای اهل سنت در داخل ایران که به تعبیر استاد حیدری «با 20 میلیون جمعیت 30 سال است در گروگان حکومت قزوینی هستند چگونه می توانند مناظره کنند؟!».
شیخ علی دهواری که فقط اظهار تمایل به مناظره با قزوینی کرده بود بلا فاصله ترور شد و دهها عالم و روشنفکر دیگر اهل سنت ایران طی 30 سال گذشته به روشهای مختلف ترور و اعدام شده اند.
لازم است یاد آور شویم که حدود 5 ماه پیش استاد حیدری برای اثبات امامت از قرآن پنجاه میلیون تومان جایزه تعیین کرده بودند که تا کنون علمای شیعه نتوانسته اند حتی یک آیه از قرآن برای اثبات امامت بیاورند و پنجاه میلیون جایزه را بگیرند!.
گویا قزوینی می خواهد به پیروانش اطمینان خاطر بدهد که در این مناظره تاریخی امامت خیالی را از قرآن کریم ثابت خواهد کرد! او بارها گفته است که «در کجا ثابت کنیم بیایید مناظره کنیم و 40- 50 شبکه فارسی زبان آنرا پخش کنند تا مردم قضاوت کنند وما جایزه اعلان شده را نیز چون احتیاجی به آن نداریم نخواهیم گرفت».
استاد عبدالله حيدري در برنامه ديشب خود اعلان كردند براي مناظره با قزويني در موضوع «امامت از ديدگاه قرآن» با شروط ذيل آماده ام.
1- مناظره با شخص آيت الله دكتر قزويني باشد.
2- مناظره حضوري و در يكي از استوديوهاي شبكه نور باشد.
3- مرجع حل اختلاف قرآن كريم باشد كه محل اتفاق طرفين است. سپس زبان عربي، زباني كه قرآن به آن نازل شده است.
به گزارش خبرنگار اختصاصی سنی نیوز آیت الله قزوینی هم دیشب بلا فاصله در شبکه خود اعلان کرد برای مناظره با استاد حیدری آماده است. اما با کمال شگفتی شرطهای اعلان شده را طبق عادت تحریف نمود و بر بینندگانش تلبیس کرد!.
او گفت حیدری گفته است به زبان عربی مناظره می کنم ! چرا عربی؟ ما هر دو فارس هستیم چرا به عربی مناظره کنیم ؟! اگر ایشان عربی می خواهد مناظره کند بیاید در شبکه کوثر عربی مناظره می کنیم!.
او همچنین شرط سوم مناظره را نیز تحریف کرد و با مغلطه سعی کرد وانمود کند که استاد حیدری فقط قرآن را قبول دارد!
قزوینی گفت من برای مناظره با عبدالله حیدری آماده ام چه در شبکه خود ما و چه در شبکه نور فرقی نمی کند. ایشان اگر قم تشریف بیاورند ما پذیرایی می کنیم و با کمال احترام بلیط و مخارجش را هم می پردازیم! اما پذیرایی ما در حد آن آپارتمانهای آنچنانی نیست و نه هم دلار و درهم داریم که 600 میلیون جایزه بدهیم همین که بینندگان عزیز بشوند و قضاوت کنند این بهترین جایزه است!
در ضمن قزوینی با اینکه قبلا بخشهایی از برنامه های استاد حیدری را پخش کرده و ایشان را سعی داشت تندرو معرفی کند دیشب این امر را نفی کرد و گفت ایشان جزو کسانی نیست که ما استثنا کرده ایم!.
خبرنگار سنی نیوز می افزاید ممکن است این مناظره تاریخی طی یکی دو ماه آینده بر گذار شود و به احتمال زیاد چندین شبکه فارسی زبان آنرا پوشش خواهند داد.

۱ نظر:

ناشناس گفت...

السلام علیکم
من نمیدونم چرا خبرنگار سنی نیوز زده اولین بار در صورتی که خود دکتر حیدری فرمودند که مولوی ملازاده دوساله منتظر مناظره با شماست ولی شما در میرید و این رو هم همه میدونند که دکتر ملازاده حفظه الله بیشتر از دو ساله که این رافضیان را به مناظره میطلبد.
والله اعلم
ابومصعب سلفی