۱۳۸۹ مرداد ۱۱, دوشنبه

اسکان راهیان نور سپاه در اقلیم عربی اهواز(خوزستان)

قبلا ما از طرح اسکان افراد بسیجی به نام راهیان نور، که از نواحی مرکزی ایران(فارس نشین) به اصطلاح برای دیدن مناطق جنگی به جنوب غربی ایران و بخصوص اقلیم اهواز به هدف تشویق انان به ماندن و سکونت در شهر های اهواز،و برای تغییر ترکیب جمعیتی ....
این اقلیم به نفع غیر بومیان افشاگری کرده بودیم و سخنان و طرح های مقامات سپاه و بسیج را که راهیان نور زیر نظر انان است،را افشاء کردیم، و اینبار اقای سردار علی فضلی معاون فرمانده بسیج و معروف به سردار یک چشم، پا به میدان گذاشته و در سفری به شهر عبادان و محمره، از مقامات دولتی میخواهد که در تسهیل و استقرار راهیان نور که به قول او، راهیان نور یک عملیات بزرگ فرهنگی است، (بخوان اسیمیلاسیون یا سیاست تفریس و تغییر جمعیتی و کشتن فرهنگ بومی مردم عرب اهواز)در شهر عبادان داد سخن داد.
خبرگزاري فارس 5 مرداد 89 : جانشين سازمان بسيج مستضعفين گفت: حركت راهيان‌نور يك عمليات بزرگ فرهنگي است.
به گزارش خبرگزاري فارس ازعبادان( آبادان)، علي فضلي ظهر امروز در آيين كلنگ‌زني مجتمع اردوگاهي شهيده مريم فرهانيان اظهار داشت: اردوهاي راهيان نور(شهرک های اسکانی) اقدام بزرگ فرهنگي بوده كه مهر تاييد اين حركت نيز توسط رهبر معظم انقلاب اسلامي زده شده است.
وي افزود: وقتي به تاريخ كشور نگاه مي‌كنيم متوجه مي‌شويم كه با كوچك‌ترين نزاع و اختلافي با كشورهاي همسايه يك قطعه از خاك كشور جدا مي‌شد، اما اين دفاع مقدس كه آميخته با ارزش‌هاي ملت اسلامي است در سايه رهبري امام راحل نظام اسلامي ما را بيمه كرد

منظور پاسدار فضلی این است که برای حفاظت از اقلیم اهواز و جلوگیری از جدا شدن ان باید مردم بومی عدد کمتری از غیر بومیان باشند، و این همان طرح قدیمی است که از زمان دولت خاتمی و با تایید وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران، دستور جابجایی مردم بومی و اوردن غیر بومیان(فارس ها) و در نامه معروف ابطحی ریئس دفتر خاتمی به تمامی ارگان های دولتی ابلاغ شد و با لو رفتن نامه در همان سال، اپریل 2005 مردم عرب اقلیم عربستان ایران دست به یک اعتراض مسالمت امیز زدند،که توسط بسیج و انتظامات رژیم به خاک و خون کشیده شد، و صدها کشته و مجروح و بیش از 500 دستگیری به جای گذاشت.
در اوایل کار سپاه پاسداران نیروی عمل و انتقال غیر بومیان را بر افراد سرمایه گذار و کشاورزان مناطق فارس نشین متمرکز کرده بود، اما مشکلات و برخورد های هویتی بین انان و مردم بومی به فرار بعضی از انان منجر شد، بعد مسائلی مثل گرد و خاک هم عامل بر ان شد، و این بود که سپاه و بسیج تمرکز را روی نیروهای خود به بهانه حفظ ارزش های جنگ و سرزمین های مقدس دفاع، رو به راهیان نور اورده و انان را تشویق به ماندن و دادن کار و خانه کردند، اما به دلیل دزدی های مقامات و کند شدن کار انتقال هر بار یک مسئول سپاه از دولت میخواهد که در تسریع امور همت بیشتری کرده و کار خانه سازی و شهرک سازی را برای این مهمانان ناخوانده تسریع کند، فضلی اضافه کرد:.
براي بهبود اوضاع فرهنگي كشور ابتدا بايد براي شهدا كار كرد و سپس تقويت اردوهاي راهيان‌نور را كه يك عمليات بزرگ فرهنگي است را به صورت وظيفه‌اي براي همه مسئولان كشوري و لشكري به حساب آورد.
جانشين سازمان بسيج مستضعفين ادامه داد: همه نهادها در پشتيباني از اين حركت فرهنگي مكلف هستند تا از همه ظرفيت و توان خود استفاده كنند.
فضلي تصريح كرد: به جز مسئله زيرساخت‌ها شش كار اصلي را در زمينه راهيان نور بايد انجام داد
وي اضافه كرد: مديريت و ثبت‌نام، سامان‌دهي غذا و تغذيه، حمل و نقل زائران، اسكان زائران، روايتگري و كارهاي فرهنگي از جمله اقداماتي است كه در اين خصوص بايد انجام شود.
جانشين سازمان بسيج مستضعفين خاطرنشان‌كرد: بخش سخت‌افزاري (خانه سازی) اين حركت بر عهده دولت و بخش نرم‌افزاري آن را نيز نيروهاي مسلح انجام مي‌دهند
مبینید که با چه صراحتی وی از اسکان راهیان نور در سرزمین مردم عرب اهواز میگوید،غنی بودن این سرزمین به نفت و گاز که همان منبع تغذیه این فاشیست های زمانه و با نام دین، نه تنها اب رودخانه کارون را میربایند، بلکه بر ثروت اصلی این اقلیم زخم خورده و خشک که نتیجه سیاست های تفریس و ضد عرب اهوازی انان است،برای خود و مناطق خود چنگ انداخته اند و هر صدای اعتراض مسالمت امیزی را به بهانه محارب،جاسوس، و ضد انقلاب به خاک و خون میکشند..
وي گفت: زائران اردويي راهيان نور معمولاً در دو بخش سازمان‌دهي شده و خودجوش به سرزمين‌هاي نور مشرف مي‌شوند كه بر اين اساس و مطابق با نيازهاي آن‌ها بايد زمينه‌ها و زيرساخت‌ها لازم را فراهم كرد.
جانشين سازمان بسيج مستضعفين در پايان با اشاره به كلنگ‌زني دو مجتمع اردوگاهي شهيدباكري در محمره و شهيده مريم فرهانيان در عبادان ابراز اميدواري‌كرد: با ساخت و بهره‌برداري از اين مجتمع‌‌ها شاهد رفع مشكلات زائران در زمينه اسكان در آينده نزديك باشيم.
دیگر چطور باید دانست که هدف این ضد بشرها و غارت گران روح و فرهنگ این اقلیم و دیگر اقلیم های اتنیکی دیگر مثل بلوچستان،(که مردم ان از فاضلابها برای شستشوی خود استفاده میکنند)کوردستان مفلوک، و ترکمن و اذربایجان،، اهدافی نژادپرستانه و تاریکی دارند،و مردم باید برای احیای زندگی و بدست گرفتن امور به دست خود ریشه این رژیم امنیتی را برای همیشه به زباله دان تاریخ بریزند.

هیچ نظری موجود نیست: