۱۳۸۹ مرداد ۱۷, یکشنبه

مولانا عبدالحمید: سایت حوزه را فیلتر می‏کنند ولی به سایتهای مخربی که به اهل‏سنت توهین می‏کنند کاری ندارند

به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از سنی آنلاین : شیخ‏ الاسلام مولانا عبدالحمید، امام جمعه اهل‏سنت زاهدان، در خطبه‏های نماز جمعه این هفته، با اشاره به فعالیت برخی از سایت‏های موهن و تفرقه‏افکن وابسته به محافل افراطی و آزادی عمل آنها، این فرایند را از ریشه‏های اصلی ناهنجاری‏ها در منطقه نامید و از مسئولین امنیتی و قضایی خواست هرچه سریعتر مانع فعالیت این سایت‏ها شوند.
امام جمعه اهل‏سنت زاهدان در خطبه‏ های نماز جمعه این هفته، ضمن گرامیداشت روز خبرنگار خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی جهان، خبرنگاران خدمات شایسته‏ای را برای جامعه بشری انجام می‏دهند؛ خبرنگاری، در واقع امانت‏داری است؛ خبرنگاران باید در کار خود امانت و صداقت را مدنظر قرار دهند و هر خبری را تا زمانی که از صحت آن مطمئن نشده اند مخابره و یا چاپ نکنند.
ایشان ادامه داد: خبرنگاری که حقایق را بازگو می‏کند و واقعیت‏ها را بازتاب می‏دهد در واقع بزرگترین خدمت را به جامعه خود می‏کند، اما آن دسته از خبرنگارانی که خبرهای دروغین را اشاعه می‏کنند و همواره به دروغ‏پردازی مشغول هستند، با عذاب سخت الهی گرفتار خواهند شد، به خصوص زمانیکه این دروغ‏پردازی قصدی و عمدی باشد؛ بعضی مواقع ممکن است یک خبرنگار با وجود تحقیق و بررسی خبری را تهیه کند و به دست چاپ بسپارد اما بعداً متوجه شود که خبر او بی اساس بوده است، چنین خبرنگاری ممکن است بخشیده شود اما آنانی که در جامعه عمدا دروغ‏پردازی می‏کنند و به شایعه‏ پراکنی می‏پردازند، یقین بدانند که از عذاب الهی راه نجاتی نخواهند یافت.
متاسفانه سایت‏هایی هستند که برای رسیدن به مقاصد سیاسی خود و به منظور سوء استفاده، انواع تهمت‏ها را به بندگان خدا وارد می‏کنند؛ اینها کسانی هستند که رویشان در دنیا و آخرت پیش خدا سیاه است. (تکبیر مردم)
مولانا عبدالحمید افزود: من همین جا از مسئولین امنیتی استان می‏خواهم که جلوی افرادی را که از این طریق وارد عمل شده اند، بگیرند، چرا که این افراد ضربه‏ای مهلک به وحدت و همبستگی مردم منطقه وارد می‏کنند، اینها برای رسیدن به مقاصد سیاسی و منافع مورد نظر خود قصد دارند جوّ را مسموم کنند و به این منظور گاهی به حوزه‏های علمیه و علمای اهل‏سنت اهانت می‏کنند و گاهی مقدسات اهل‏سنت را مورد توهین قرار می‏دهند.
ایشان تاکید کرد: مسئولین امنیتی و کسانی که در راستای حفظ امنیت وظیفه دارند، اگر مانع فعالیت این افراد نشوند، به اعتقاد بنده به رسالت خود عمل نکرده اند. بله! آزادی بیان حق هر کسی است در تمام دنیا این حق رسمیت دارد و در قانون اساسی ما نیز آزادی بیان موجود است و اتفاقا خود ما طرفدار این مقوله هستیم، اما نباید کسانی با شعار آزادی بیان، به خود اجازه توهین و افترا و مارک زدن به دیگران را بدهند. متاسفانه برخی از شرافت و کرامت انسانها سوء استفاده می‏کنند و بالاخره دست به افترا و اتهام می‏زنند.
متاسفانه برخی از نمایندگان مجلس (استانی) تهمت و افترائات خود را از تریبون مجلس هم مطرح می‏کنند. اگر تاکنون ما جواب این افراد را نداده ایم از شرافت ما بوده است. (تکبیر مردم)
ما خوب می‏دانیم و زاهدانی‏ها خوب درک می‏کنند که آنها چگونه به مجلس رفته‏اند؛ آنها از رأی سحر استفاده کرده اند و وارد مجلس شده اند، ملت چنین آرایی را خوب تشخیص می‏دهد.
مولانا عبدالحمید ادامه داد: آیا کسی که سخن حقی را می‏گوید و واقعیتی را بیان می‏کند و به سوی عدالت و انصاف فرا می‏خواند که بین اقوام و مذاهب عدالت را مراعات کنید، مرتکب گناه ‏شده است؟ کسانی که چنین سخنانی را تحمل نمی‏کنند، ذاتاً تحمل ندارند.
مولاناعبدالحمید در ادامه ضمن ابراز تاسف از آزادی عمل قلم بدستان افراطی که برخی سایتها و وبلاگها و نشریات موهن را اداره می‏کنند و سنگ طرفداری از نظام را به سینه می‏زنند، اظهار داشت: متاسفانه ریشه برخی مشکلات ما، بعضی از هفته نامه‏ها و سایت‏های افراطی در منطقه هستند که خود را طرفدار دولت می‏نامند و تیتر می‏زنند که «الفتنة اشد من القتل» و می‏آیند تصاویر مساجد ما را چاپ می‏کنند، تصاویری از همایش ختم بخاری چاپ می‏کنند و بعد هم سخن از فتنه می‏رانند؛ این یک موضوع تازه نیست سابقه آن به چند وقت قبل بر می‏گردد، متاسفانه با این حال هیچ کس جلوی آنها را نمی‏گیرد. این مدعیان عموم کجا هستند؟
مولوی عبدالحمید با بیان ظلمها و بی عدالتی ها به اهلسنت ریشه تمام نا امنی ها را برخورد دوگانه حاکم بر منطقه دانست و افزود :چندی پیش یک شبکه ماهواره ای که به اهل‏سنت توهین می‏کرد، راه اندازی شد، من همان موقع تذکر دادم که اگر جلوی فعالیت این شبکه گرفته نشود، دهها شبکۀ دیگر راه اندازی خواهد شد و همه به جان مذهب و مقدسات مذهبی خواهند افتاد، پیگیری نشد و دهها شبکه موهن دیگر راه اندازی شد.
اکنون هم که این سایت‏ها شروع به فعالیت کرده‏اند من هشدار می‏دهم که اگر جلوی فعالیت این سایت‏ها و وبلاگ‏های موهن و تفرقه‏آمیز گرفته نشود، قارچ گونه رشد خواهند کرد و فضای استان ما را مسموم خواهند کرد.


۱ نظر:

ناشناس گفت...

محمود براهوئی نژاد جاسوس وزارت اطلاعات با مسئولیتی جدید به صحنه بازگشته است و قلم فرسائی می کند و معلوم نیست این بار چه مسئولیتی از وزارت اطلاعات دریافت کرده است.
محمود براهوئی نژاد که سالی 5 روز فعال است همیشه وقتی نظام در منطقه دچار مشکل می شود محمود خان با درج مطالبی انتقادی سعی می کند فضای منطقه را باز نشان دهد در صورتیکه افرادی با انتقادهای کمتر دچار مشکل شده و حتی اعدام شده اند اما محمود همچنان فعال و آزاد است البته وقتی سه انتقاد اطلاعاتی بکند به وی دستور سکوت می دهند که بس است دیگر و محمود برای یک سال دیگر ساکت می شود.
این است علائم یک خبرنگار منتقد
وای بر حال ما که چنین منتقدانی داریم
سعید بلوچ از زاهدان