۱۳۸۹ مرداد ۱۶, شنبه

آیت الله بیات: اینگونه اعترافات والله و بالله خلاف شرع، اخلاق و عقل است


آیت الله بیات: اینگونه اعترافات والله و بالله خلاف شرع، اخلاق و عقل


دبی- العربیه

آیت الله بیات زنجانی از مراجع تقلید قم با انتشار بیانیه ای، خواستار پایان اعتصاب غذای شماری از زندانیان سیاسی بند 350 زندان اوین تهران شد.

بنا به گفته منابع خبری ایران17 زندانی سیاسی بند 350 زندان اوین تهران در پی اعتراض به آن چه رفتارهای توهین آمیز ماموران زندان و تحقیرهای آنان خوانده اند، دوشنبه 26—7-2010 به سلول انفرادی منتقل شده اند. آن ها در اعتراض به این اقدام دست به اعتصاب غذا زدند که تا کنون ادامه دارد.


آیت الله بیات زنجانی در این بیاینه ضمن اعتراض به آن چه برخوردهای نامناسب زندانیان سیاسی نامید، نوشته است: "چرا بخشی از حاکمیت این احتمال را نمی‌دهد که منشأ همه این گرفتاری‌ها، رفتار و کردار و اقدامات غیر اصولی و غیرقانونی خودش است" و این سوال را مطرح کرده است که "آیا از عواقب اینگونه تحقیر نمودن مردم، نمی‌هراسد؟"


این مرجع تقلید با بیان این که "اتهامات واهی و با تکیه بر اعترافاتی که در محیط زندان و پس از بازداشت اخذ شده" از نظر فقهی قابل استناد نیست، افزوده است: " این که تعداد قابل توجهی از زنان و مردان را مورد هتک قرار دهیم، باید منتظر خشم و غضب الهی باشیم."


رسانه های اصلاح طلبان ایرانی، در گزارش های متعددی مدعی شده اند بسیاری از زندانیان سیاسی دستگیر شده پس از حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران برای اعتراف گیری مورد شکنجه قرار گرفته اند. مهدی کروبی نامزد معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران نیز در در نامه های سرگشاده ای که به مسئولان این کشور نوشته، مدعی شده برخی از زندانیان سیاسی در زندان ها، مورد شکنجه و حتی آزار و اذیت جنسی قرار گرفته اند. مسئولان جمهوری اسلامی آزار جنسی زندانیان را نفی می کنند.


اصلاح طلبان ایران معتقدند در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته که به پیروزی محمود احمدی نژاد منتهی شده است. تقلب های گسترده صورت گرفته است.


آیت الله بیات زنجانی در بیانیه خود تاکید کرده است: "اینگونه اعترافات و الله و بالله خلاف شرع، اخلاق و عقل است و پرهیز از آن، در تمامی روایات مستند از ائمه معصومین(ع) مورد تاکید قرار گرفته است."

این مرجع تقلید که در حوادث پس از انتخابات ایران، حامی اصلاح طلبان این کشور بود، در بیاینه خود به اعتصاب شماری از زندانیان سیاسی در زندان اوین اشاره کرده و نوشته است: "مقصود غایی این عزیزان که رساندن صدای تظلم خواهی است در بیرون هم تا حدود زیادی تحقق یافته است و حاجتی به ادامه این کار نیست؛ بلکه ادامه دادن این اعتصاب غذا، به جز زیان رساندن به انسان‌هائی که خود برای این کشور سرمایه‌اند، نخواهد بود و تکلیف آنان شکستن این اعتصاب غذاست

هیچ نظری موجود نیست: