۱۳۸۹ مرداد ۱۲, سه‌شنبه

به اتهام انتقال اطلاعات نظامی به سپاه پاسدران ، دادگاه کویت شش مرد و یک زن را به جاسوسی برای رژیم متهم کرد

العربیه : یک دادگاه کویتی مرد و یک زن را متهم با جاسوسی برای جمهوری اسلامی ایران در خاک این کشور کرد.
این افراد ماه مه گذشته توسط نیروهای امنیتی کویت بازداشت شدند و در بازجویی ها اتهام جاسوسی برای جمهوری اسلامی را پذیرفتند.
خبرگزاری فرانسه امروز سه شنبه دادگاه کویت این هفت نفر که یکی از آن ها سرباز است را به جاسوسی برای ایرن متهم کرد، اما آن ها با رد اتهامات گفتند که در بازجویی ها زیر شکنجه اعتراف کرده بودند.
در لایحه اتهامی که عادل الساغر قاضی دادگاه قرائت کرد، این افراد به انتقال اطلاعات نظامی به یک کشور بیگانه، تصویر برداری از تاسیسات نظامی کویت و نیز جاسوسی برای جمهوری اسلامی ایرن متهم شده اند.
رسانه های محلی کویت پیشتر مدعی شده بودند که این افراد به زیر نظر گرفتن پایگاه های نظامی آمریکا و کویت و تصویربرداری از آن ها برای سپاه پاسداران ایران، اعتراف کرده اند.
اما حسن المتروک وکیل مدافع این متهمان نیز می گوید که اعترافات این افراد تحت فشار بوده است و از دادگاه خواست دستوری برای معاینه پزشکی متهمان و تحقیق درباره شکنجه آن ها صادر کند.
تنها زن عضو این شبکه در این دادگاه حضور نداشت و این زن که بدون سپردن وثیقه به طور موقت آزاد شده است، در انتظار محاکمه به سر می برد.
سه نفر از متهمان ایرانی هستند، یک نفر آن ها کویتی و یکی دیگر سوری است اما دو نفر دیگر تابعیت خاصی ندارند.
ايران هرگونه اتهامي را دراين زمينه رد کرده است. وزارت امور خارجه ايران در ماه مه اعلام کرد هدف از اين اتهام ها ايجاد فضاي ترس عليه ايران است. يک مقام سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ايران نيز اين ادعاها را بي پايه و اساس خوانده بود.

هیچ نظری موجود نیست: