۱۳۸۹ مرداد ۲۹, جمعه

ظلم و تشدد رژیم بر اهل سنت کردستان

بنا به گزارشات رسیده‌ از شهرستان سقز به‌ سایت شورای مرکزی سنت ـ شمس
همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، حرکت مکتب قرآن (پیروان اسوه‌ی مقاومت اهل سنت ایران، حضرت علامه کاکه احمد مفتی زاده) طبق روال معمول چند دهه‌ی گذشته مراسم احیای شبهای رمضان مناطق سنی‌نشین خصوصاً کردستان مظلوم و محروم آغاز شده، که در طول این ماه مبارک پیروان حرکت مکتب قرآن هم در منازل شخصی خود به اجرای مراسم (برگزاری نماز جماعت و خواندن صلوات و قصاید در مدح حضرت رحمة للعالمین - صلی الله علیه وسلم- و...) می پردازند.
بازهم مانند سالهای قبل نیروهای اطلاعاتی، انتظامی، لباس شخصی و گارد ویژه جمهوری به‌ نام اسلامی ایران (سربازان گمنام امام زمان!!!) تحمل برگزاری مراسم پیروان مکتب قرآن را نکرده و به منازل شخصی افراد حمله کرده تا مانع از برگزاری این مراسم شوند.
از ساعت 2 روز پنج‌شنبه مورخ 28-05-1389 نیروهای اطلاعاتی سقز بدون مجوز قانونی وارد حریم خصوصی و منازل شخصی افراد شده و وسایل خصوصی و شخصی خانواده‌ها را با خود بردند. از جمله: سی دی، کتاب، جزوه، عکس، سند ساختمانی، کارت ملی، دفترچه خدمات درمانی ،شناسنامه و...
همچنین در ساعت 6 عصر دو نفر از افراد مکتب قرآن به نامهای جمال الدین هبکی و ناصرزمانیان را دستگیر و به جای نامعلومی منتقل کردند که تا الان از مکان و سرنوشت آنها خبری در دست نیست.
نزدیک ساعت 8 بعدازظهر صدها نفر از نیروهای اطلاعاتی وامنیتی، خیابانهای منتهی به محل برگزاری مراسم واقع در شهرک شهرداری، خیابان دکتر خالدی را بسته و مانع از مراجعه و حضور مردم به محل مراسم شدند که نهایتاً مردم زیادی تجمع کردند.
به گزارش شاهدان عینی همزمان با بسته شدن خیابانهای منتهی به محل برگزاری مراسم نیروهای اطلاعاتی و گارد ویژه در کوچه و خیابانهای اطراف، وحشیانه
به مردم حمله ورشده و عده‌ای را با ضربات باتوم زخمی و به زنان و مردان حاضر در محل برگزاری مراسم توهین شخصی و دینی کردند.
قابل ذکر است تمام مردم این شهرستان سنی مذهب و کُرد بوده که از طرف حکومت، حق برگزاری مراسم مذهبی و دینی خود را نداشته در حالیکه همان روز اهل تشیع که غیر بومی هستند در حسینیه این شهرستان که واقع در خیابان اصلی می باشد مراسم برگزار می‌کنند و خیابان را در طول اجرای مراسم می بندند!!!
همچنین ابوبکر عشقی ،سالار توفیق پور و چندین نفر دیگر که هنوز اطلاع دقیقی از نام و تعداد آنها در دسترس نیست، دستگیر و روانه اطلاعات سقز شدند و خانوادهای نامبردگان تا موقع درج این خبر از سرنوشت آنها هیچ اطلاعی ندارند.
افرادی که قبل از حمله نیروهای اطلاعاتی و گارد ویژه خود را به محل برگزاری مراسم رسانده بودند با تمام فشار و ایجاد مزاحمت از طرف مأمورین اطلاعاتی و امنیتی مراسم را برگزار کردند.
www.shamsweb.org
www.shams1360.org
www.shams-iran.org
shura1360@gmail.com

هیچ نظری موجود نیست: