۱۳۸۹ مرداد ۳۱, یکشنبه

سنی نیوز: اوایل سال جاری (اردیبهشت89) بود كه دركنكور فراگیر دانشگاه پیام نور- مقطع كارشناسی ارشد – شرکت کردم . وقتی چشمم به سوال شماره‌ی پنج (رشته ادبیات و زبان فارسی ) افتاد واقعا منقلب شدم و با این كه خود شیعه هستم ازصمیم قلب ناراحت شدم . و تصمیم گرفتم این موضوع را با نشریات و سایت های غیر دولتی و مستقل در میان بگذارم . اما از این کارمنصرف شدم وآن را كنار گذاشتم. تا این كه بمبی در مسجد جامع زاهدان منتشر شد و عده ای بی گناه در آن كشته شدند. بعد از این رویداد تصمیم گرفتم این نامه را بنویسم.
بسیاری ازمردم می دانند كه ریشه ی اصلی اختلافات در سیاست های غلط و نوع حكومت است. تصمیم گرفتم تصویرسوال شماره ی پنج آزمون را كه عینا از آن دفترچه اسكن شده را برای شما ارسال كنم تا به اطلاع همگان برسد. صورت سوال شماره ی 5 از آیات شماره های 50 و 51 سوره مدثر ( سوره شماره 74 قرآن) گرفته شده است . در این سوره پس از وصف حال جهنمیان و اعمال بد آنان در دنیا می گوید كه " كانهم حمر مستنفره فرت من قسوره" یعنی گناهكاران در قیامت مانند خر از شیر درنده فرار می كنند " گزینه های این سوال از دیوان ناصرخسرو انتخاب شده كه از شیعیان اسماعیلی متعصب است كه بارها در دیوانش سنیان را خر خطاب می کردند. در گزینه شماره ی2 این سوال كه پاسخ صحیح این سوال نیز هست و با نشانه آن را مشخص كرده ام طراح این سوال می خواهد بگوید كه ناصر خسرو این مفهوم را از آیات مذكور گرفته است و تاكید می كند كه سنیان همان جهنمیانی هستند كه در روز جزا مانند خر از شیر نر فرار می كنند. كلمه ی ناصبی كه ناصر خسرو آنان را خر می خواند، در همه ی فرهنگ لغت ها از جمله فرهنگ دهخدا به سنی و دشمنان علی معنا شده است. در گزینه های دیگر نیز بر، بر حق بودن علی برای امامت تأكید شده است. حال خوانندگان عزیز قضاوت نمایند وقتی این موضوع بنده را این گونه متاثر كرده است چه حالی در سنیان سیستانی و سایر نقاط كشور كه در آزمون شركت كرده اند ایجاد نموده است. این دفترچه در سراسر ایران و از جمله در وزارت علوم تحت وزارت کامران دانشجو موجود است و راه بر اهل تحقیق و حقیقت باز است.
فرهاد . ش
منبع: پیک نت
سنی نیوز: هم باید انصاف و وجدان این دوست ایرانی شیعه را تحسین نمود، که توهین را حتی به مخالف مذهبی خود تاب نیاورده و منعکس کرده است، و هم باید تاسف خورد بر اوضاع دانشگاهی که طراحان سوالات کنکور آن این چنین انسانهای بی ادب و بی حکمتی هستند، و با ذکر اشعار توهین آمیز یک شاعر متعصب و هتاک تیشه به ریشه روابط مسالمت آمیز مردم شیعه و سنی در مناطق مختلف ایران می زنند.
خداوند عاقبت ایران و ایرانیان را به خیر کند!

۱ نظر:

برهــان بلــوچ گفت...

به يقين می توان گفت که آخر و عاقبت ايران مانند يوگسلاوی خواهد شد.
در ايران فعلی همه چيز از دستگاه حکومتی گرفته تا بيت المال، از نفت الاحواز گرفته تا دريای بلوچستان، از خرمای بلوچستان گرفته تا برنج ترکمنستان، از طلای آذربايجان گرفته تا مس بلوچستان، از گندم کوردستان گرفته تا نفت لرستان و ... در انحصار موجوداتی انسان نما ست. برای حفظ وضعيت غيرعادلانه و تداوم حاکميت مافيايی ـ مذهبی از هيچ جنايتی فروگذار نمی کنند.
مگر ممکن است حيات چنين کشوری دوام داشته باشد؟
در واقع شانس و احتمال آنکه يوگسلاوی متلاشی شده بعنوان يک کشور باقی بماند به مراتب بيشتراز ايران کنونی بود.