۱۳۸۹ مرداد ۷, پنجشنبه

سفير هند از بندر چابهار بازديد كرد، حراج منابع بلوچستان به هندیها


به گزارش آژانس خبری تفتان به نقل از خبر گزاری حکومتی فارس سفير كشور هند با هئيت همراه امروز از بندر چابهار و ظرفيت‌هاي آن بازديد كرد. به گزارش خبرگزاري فارس از چابهار، بهارت بوشان بابو گفت : با توجه به مذاكرات صورت گرفته و بازديد ميداني از بندر چابهار و ظرفيت‌هاي فراوان آن، انجام فعاليت‌هاي بندري و پروژه طرح توسعه بندر شهيد بهشتي را در نظر داريم كه سرمايه‌گذاران به زودي در اين پروژه شركت مي‌كنند. سفير كشور هند با بيان اينكه اين پروژه بايد در سطح وزرا و سازماني دنبال شود، افزود: مذاكرات صورت گرفته نتيجه مطلوبي به دنبال دارد. مدير‌كل بنادر و دريانوردي سيستان و بلوچستان نيز اظهار داشت: در پنجمين كميته مشترك همكاري‌هاي بندري دريايي دو كشور هند و ايران كه در تيرماه جاري در دهلي برگزار شد، در زمينه موضوعات بندري و دريايي اين دو كشور بحث و تبادل نظر شد.
سياوش رضواني افزود: در اين كميته در زمينه موضوعات مشاركت طرف هندي در توسعه بندر چابهار، استفاده هرچه بيشتر از كريدور شمال و جنوب با مشاركت فرواردرهاي بين‌المللي در زمينه مقابله با آلودگي ناشي از كشتي‌ها و انجام مانور مشترك در درياي عمان، تبادل اطلاعات در زمينه بازيافت كشتي‌ها و تاكيد بر اجرايي كردن مفاد يادداشت تفاهم خواهرخواندگي بندر شهيد رجايي و جواهر لعل نهرو هند مذاكراتي انجام كه در نهايت ميان سازمان بنادر و دريانوردي و دبير وزارت كشتي‌راني هند توافقنامه‌اي به امضا رسيد.
تفتان : در این میان ملت بلوچ هیچ حقی ندارند و سیاوشهای مجوسی و هندوها منابع ما را غارت می کنند و معاهده می کنند و به تفاهم می رسند و کودکان ما محلی برای درس خواندن ندارند و 70 در صد مردمان بلوچستان زیر خطر فقر زندگی می کنند. جالب است که ایران ادعا می کند که مدافع حقوق مسلمانان است و در همین راستا با اسرائیل دشمن است اما با هندوها که به مراتب جنایات بیشتری در حق مسلمانان کشمیر مرتکب شده اند چنان ارتباط دوستانه ای دارد؟! این نیست مگر نفاق و دو روئی

۲ نظر:

ناشناس گفت...

هندوستان هر قرار دادی ببندد بیفایده است چون بلوچستان در جنگ است و از لحاظ حقوقی این قراردادها بی اعتبار چون در بلوچستان رژیم تهران به رسمیت شناخته نمی شود.
هشدار به سفیر هند و کنسول و نخست وزیر هند.

ناشناس گفت...

هشدار به حکومت هند و دیگر کشورهای فرصت طلب.
هندوستان حق ندارد بدون اجازه ملت بلوچ در بلوچستان سرمایه گزاری کند و هر کس بدون اجازه ملت بلوچ در حال حاضر با رژیم تهران در بلوجستان قرارداد ببندد به ملت بلوچ اعلام جنگ داده است و دشمن ملت بلوچ محسوب می شود زیرا قراردادی که منفعتی برای مردمان این سرزمین نداشته باشد و آنها در بستن قرارداد سهیم نباشند و آن هم در شرایط جنگی از لحاظ حقوقی بی ارزش است.
حکومت هندوستان ، بلوچستان ،افغانستان نیست پس از همان راهی که امده ای برگرد چون برایت بس گران تمام خواهد شد.
برو جای دیگر سیاستهای شوم خودت را با تهرانیها معامله کن چون نه تو بلکه هر کشور دیگری در شرایط فعلی که بلوچستان در جنگ است اجازه ندارد بدون اجازه مردم بلوچ برای خود کاسبی راه بیندازد و از آب گل آلود ماهی بگیرد.
یادتان باشد مردم بلوچ زنده اند و مالک بی قید و شرط سرزمین آبا و اجدادی خویش بلوچستان.
یک شهروند بلوج