۱۳۸۹ مرداد ۴, دوشنبه

ناله مسجد و ترفند وحدت!

عبدالله حيدري
خاص سنى نيوز: آخ کشتنم! خرابم کردند! ويرانم کردند! شکنجه‌ام دادند! آتشم زدند! نابودم کردند! وا اسلاماه! گناه من چيست؟! من که مسجدم, خانة خدايم, من که عبادتگاهم, تقصير من چيست؟ به چه گناهي در و ديوارم را خراب می‌کنيد؟ چرا نمی‌گذاريد بندگان خدا در چهار ديواري من به عبادت الله يکتا و متعال بپردازند؟ ديروز اگر هندوهاي گاوپرست و جاهل و متعصب در هندوستان مرا خراب کردند گله‌اي نداشتم زيرا آنها کافر بودند, اما شما که ادعاي مسلماني داريد! شما چرا؟ شما که مدعي اسلام ناب محمدي هستيد! کدام اسلام ناب با مسجد دشمني کرده و مسجد و عبادتگاه را به خاک و خون کشيده است؟! مگر شما نمی‌دانيد که خداوند متعال در کلام محبوبش چه فرموده است: (إِنَّمَا يَعْمُرُ مَسَاجِدَ اللَّهِ مَنْ آَمَنَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الْآَخِرِ ). (التوبه: 18).
«مساجد خدا را تنها كسى آباد مى‏كند كه ايمان به خدا و روز قيامت آورده است».
پس آيا کساني که مساجد را خراب می‌کنند به خدا و روز آخرت ايمان دارند؟ و در جاي ديگر می‌فرمايد: (وَمَنْ أَظْلَمُ مِمَّنْ مَنَعَ مَسَاجِدَ اللَّهِ أَنْ يُذْكَرَ فِيهَا اسْمُهُ وَسَعَى فِي خَرَابِهَا) (البقره: 114).
«و کيست ظالمتر از آن که مانع پرستش و عبادت و ذکر خدا در مساجد می‌شود و سعي می‌کند که آن را ويران کند؟!».
پس از کسي که در تضعيف و تخريب مسجد سعي و تلاش دارد کسي ظالمتر نيست, تعجب من از اين است کساني که امروز خود را پيرو و عاشق اهل بيت پيامبر صلي الله و عليه و آله و سلم معرفي می‌کنند و حکومتشان را حکومت اهل بيت و امام زمان! می‌خوانند چگونه به خودشان جرأت می‌دهند که مرا تخريب کنند! و يا درم را قفل بزنند! يا از ساخت و توسعه من جلوگيري کنند! عجبا! اين چه معمايي است؟! آيا اهل بيت پيامبر صلي الله و عليه و آله و سلم مسجد خراب می‌كردند؟ مسجد قفل می‌زدند؟! آيا امام زمان چنين دستوري صادر کرده؟! اگر اين طور نيست پس شما چگونه اين جسارت را می‌کنيد؟! و چگونه تعظيم و حرمت مرا پاس نمی‌داريد؟! مگر نخوانده و نشنيده‌ايد که پيامبر اکرم اسلام صلي الله و عليه و آله و سلم درباره من چه فرموده‌اند؟!
حال ممکن است توجيه ديگري داشته باشيد, شايد بگوييد من مسجد ضرار هستم! به همين علت لازم مي‌بينيد که با من برخورد خصمانه داشته باشيد! خير اينطور نيست, مسجد ضرار به مسجدي اطلاق مي‌شود که بانيانش همانند منافقين مدينه قصد ضربه زدن به اسلام را داشته باشند, آيا به نظر شما نمازگزاران مسجد شيخ فيض محمد مشهد منافق بودند و مسجدشان مسجد ضرار بود؟! آيا مسجد مکي زاهدان مسجد ضرار بود و نمازگزارانش منافق بودند؟! آيا مسجد جامع لنگه و مسجد صالح آباد و مسجد بجنورد و مسجد قباء تربت جام و مسجد امام شافعي آبادان و دهها مسجدي که بدست شما تخريب شده يا گر چه در و ديوارش باقي است اما از لحاظ معنوي تخريبش کرده‌ايد يا از ساخت و توسعه آن جلوگيري کرده ايد, همة اينها مسجد ضرار! و بانيان و نمازگزاران و علماء و دانشمنداني که در ساخت و اداره آنها نقش داشته اند همه منافق بوده‌اند؟
آيا اکنون مسجد شيراز مسجد ضرار است و بانيان و نمازگزاران آن منافقند؟! آيا به همين دليل قفلش زديد؟! و آيا حيلة تبديل به احسن که به کار برديد به همين دليل بود که پارک عمومي احسن و بهتر از مسجد است؟! مگر از خدا نمي‌ترسيد؟! از عذاب و قهر الهي حذر نمی‌کنيد؟! آيا مي‌دانيد که دشمني با خانة خدا دشمني با خود خداست؟! آيا مي‌دانيد از لحاظ ارزش, حيثيت, مقام, منزلت و جايگاه, بين بزرگترين مسجد که مسجدالحرام در مکة مکرمه باشد و کوچکترين مسجد در هر جاي دنيا, هيچ فرقي نيست؟! فقط فضيلت سه مسجد استثناء شده که سفر به قصد عبادت به اين سه مسجد جايز است و به ساير مساجد جايز نيست که اين سه مسجد عبارتند از: مسجدالحرام, مسجدالنبي و مسجدالأقصي.
بنابراين آيا مي‌دانيد که خراب کردن کوچکترين مسجدي در هر گوشة جهان که باشد مصادف با خراب کردن کعبه است؟. آية:
(أَلَمْ تَرَ كَيْفَ فَعَلَ رَبُّكَ بِأَصْحَابِ الْفِيلِ) (الفيل: 1).
کعبه اولين مسجد و خانه‌اي است که جهت عبادت ساخته شده است, همانطور که خداوند می‌فرمايد: (إِنَّ أَوَّلَ بَيْتٍ وُضِعَ لِلنَّاسِ لَلَّذِي بِبَكَّةَ مُبَارَكًا وَهُدًى لِلْعَالَمِينَ) (آل عمران: 96).
پس با اين وضع شما چگونه به خود اجازه مي‌دهيد که دستان خود را به خون بندگان مخلص الله متعال رنگين کنيد و مسجد و عبادت خانه را نابود و ويران گردانيد, آيا مي‌دانيد که عمر شما نيز به سر خواهد رسيد و تاريخ و آيندگان همانندي که شما دربارة ديگران قضاوت کرديد
ادامه مطلب

هیچ نظری موجود نیست: